Podczas ostatniego meczu IV ligi w Chocianowie doszło do dużego ekscesu. Kibice Stali swoim zachowaniem narazili klub na nieprzyjemności. Podczas dzisiejszego Wydziału Dyscypliny Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, KS Stal została ukarana karą dwóch tysięcy złotych oraz zakazem uczestnictwa kibiców w meczach w Chocianowie.

Podczas sobotniego meczu, chocianowscy kibice wywiesili "skrojoną" kilka lat temu flagę KS-u Legnickie Pole, z którym teraz rozgrywali spotkanie. Oczywiście, nie było to wywieszenie w geście przyjaźni a wręcz przeciwnie. Po kilku chwilach flaga została spalona, co zostało zapisane przez związkowego obserwatora, który był na trybunach na tym meczu. 

Stało się więc jasne, że podczas środowego zebrania Wydziału Dyscypliny we Wrocławiu (za rozgrywki IV ligi odpowiada Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, a nie Podokręg Legnica) podjęta zostanie decyzja o wymiarze kary dla zespołu. Ta okazała się bardzo wysoka.

Klub STAL Chocianów został ukarany karą finansową 2000 pln oraz zakazem uczestnictwa kibiców w meczach w Chocianowie za brak odpowiednego zabezpieczenia zawodów oraz za spalenie flagi drużyny przeciwnej.

Teraz klubowi przysługuje odwołanie, jednak ciężko będzie bronić to, co wydarzyło się na stadionie w Chocianowie.