Dwie kobiety, 25-letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego i 32-letnia mieszka mieszkanka Polkowic oraz 62-letni mieszkaniec gminy Chocianów wpadli w ostatnim czasie w ręce policji. Teraz każde z nich odpowie za swoje czyny.

Policjanci z Polkowic nie tylko zatrzymują sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, czy w wyniku podjętych czynności operacyjnych, ale mają również na uwadze osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości w związku z wydanymi nakazami doprowadzeń czy listami gończymi. W ubiegłym tygodniu zatrzymali dwie osoby poszukiwane. Celem działań kryminalnych padła także 32-letnia polkowiczanka, która posiadając narkotyki, akurat towarzyszyła kobiecie poszukiwanej listem gończym.

- Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wykonują szereg czynności służbowych. Zatrzymują sprawców przestępstw, prowadzą akcje profilaktyczne, koordynują liczne działania ukierunkowane na zwalczanie różnego rodzaju przestępczości na terenie powiatu polkowickiego, prowadzą czynności w ramach postępowań w sprawach o wykroczenia i przestępstwa oraz realizują dyspozycje sądów i prokuratur związane z wydanymi nakazami doprowadzeni i listami gończymi - informuje o pracy policjantów młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Po kilkudniowym rozpoznaniu związanym z przeciwdziałaniem zjawisku handlowi ludźmi, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać oraz analizą prowadzonych śledztw i dochodzeń kryminalni zatrzymali na terenie Polkowic 25-letnią mieszkankę powiatu jeleniogórskiego poszukiwaną listem gończym przez Sąd Rejonowy w Świdnicy - dodaje policjant.
Podejrzenia policjantów wzbudziła również jej 32-letnia znajoma, która była bardzo zestresowana zaistniałą sytuacją. W wyniku podjętego przeszukania okazało się, że zdenerwowanie mieszkanki Polkowic wynikało z faktu posiadała przy sobie 72 porcji handlowych amfetaminy. Obie kobiety zostały zatrzymane. Starsza z nich usłyszała zarzut posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast poszukiwana po wykonaniu czynności trafiła do policyjnej celi, skąd następnie zostanie doprowadzona do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo.

- Wpadł też 62-letni mieszkaniec gminy Chocianów, którego chocianowscy policjanci zatrzymali na podstawie nakazu doprowadzenia wystawionego przez Sąd Rejonowy w Lubinie za nieuiszczoną grzywnę, która została nałożona za wcześniejszą kradzież - czytamy w komunikacie prasowym.
[KN]