W mediach społecznościowych krąży ulotka, która jak się dowiedzieliśmy, w ostatnim czasie trafiła do mieszkańców Parchowa. Autorzy pytają mieszkańców tej wsi czy mają dość: ciągłych ataków, nagrywania, wyśmiewania, zastraszania i braku współpracy. Sugerują w niej także, że ten stan rzeczy może ulec zmianie - rozwiązaniem jest odwołanie Pichały w tajnym głosowaniu.

Przypomnijmy, że dzisiaj w Wiejskim Ośrodku Kultury o godzinie 16:00 odbędzie się Zebranie Wiejskie zwołane na wniosek ponad setki mieszkańców Parchowa, którzy zarzucają swojej sołtys szereg przewinień. Należy do nich m.in. zastraszanie poprzez ciągłe nagrywanie, już nie tylko politycznych oponentów, lecz także zwykłych obywateli, co z łatwością można odnaleźć na profilu sołtys w mediach społecznościowych. Kolejnymi argumentami są dziwne relacje finansowe pomiędzy funduszem sołeckim a klubem Victorii Parchów, którego prezesem jest właśnie sołtys wsi.

Nie ulega wątpliwości, że temat jest bardzo popularny. Odniosła się do niego także przytłaczająca większość radnych, którzy w swoim apelu proszą sołtys Parchowa o zaprzestanie dotychczasowych działań i rozpoczęcie normalnej współpracy, sugerując, że żałoba po przegranych wyborach na fotel burmistrza nie powinna trwać w nieskończoność. Ulotka zachęcająca do udziału w głosowaniu jest drugą, obok przyczepy, akcją informacyjną, którą przypisuje się mieszkańcom Parchowa.
[KN]