Filia dla dzieci Biblioteki Publicznej przeprowadziła zajęcia dla wychowanków tutejszego przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Były bajki, naśladowanie odgłosów zwierząt i tańce. Dziecięca filia publicznej biblioteki znana jest z organizowania wielu atrakcji dla najmłodszych.

Ostatnio pisaliśmy o kociej lekcji z okazji Światowego Dnia Kota, zaś niebawem w Trzebnicach zorganizowane będzie spotkanie z autorem książek dla dzieci. W ostatnim czasie instytucja zachęcająca do czytania książek przybliżyła najmłodszym pociechom z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi historię zwierząt żyjących w gospodarstwach.

O zwierzętach z wiejskiego podwórka opowiedziała kurka, bohaterka książki wybranej na tę okazję. Następnie dzieci zafascynowane robotem Photonem odgadywały wydawane przez niego zwierzęce odgłosy. Jak czytamy na stronie producenta "Photon to zaawansowany technologicznie robot edukacyjny, który posiada całą gamę interaktywnych czujników, dzięki czemu stanowi świetne narzędzie dydaktyczne i doskonale urozmaica zajęcia". Na zakończenie zajęć dzieci rozluźnił taniec w rytm "kaczej cza-czy".
[KN]