Jest środa, 2. września i 246. dzień roku. Imieniny obchodzą Julian, Wilhelm oraz Stefan. Dzisiaj w kartce z kalendarza swoje miejsce mają Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów oraz Dzień Dużego Rozmiaru.

Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów

W każdą pierwszą środę września swoje święto mają łowcy talentów, którzy na co dzień zajmują się budowaniem siły przedsiębiorstw, dla których pracują pozyskując wartościowych pracowników. To z myślą o nich powstał Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów. Jednak nie tylko rekrutujący mają dzisiaj okazję do świętowania. To także wyśmienita okazja, aby każdy z nas zastanowił się w jakiej pracy będzie czuł się dobrze i gdzie może realizować swoje pasje i umiejętności. W razie problemów z ustaleniem naszych cech, z pewnością pomogą nam doradcy zawodowi.

Dzień Dużego Rozmiaru

Modelki na świecie przyzwyczaiły nas do przesadnie chudej budowy ciała, niektóre określane są nawet mianem "wieszaków na ubrania". Swój wkład w postrzeganie szczupłych kobiet jako tych bardziej atrakcyjnych miała firma Mattel, której lalka Barbie, pomimo nierealnych proporcji, stała się ikoną odpowiedniego wyglądu, co przez wiele środowisk na świecie uznane zostało jako skrajną i nieodpowiednią idealizację kobiecego ciała. Dzisiejsze "święto" ma na celu walkę z kompleksami związanymi z naszym wyglądem, głównie związanych z otyłością.

W ostatnich latach agencje reklamowe udowadniają, że także modelki w rozmiarze XXL mają szansę na karierę na wybiegu i przed obiektywem aparatu. Głównie chodzi jednak o to, aby uzmysłowić wszystkim, że nasze ciało nie może stanowić wyznacznika naszych umiejętności i możliwości. Dzisiaj każdy powinien czuć się dobrze w swoim ciele.
[KN]