Jest środa, 21. października i 295. dzień roku. Imieniny obchodzą Celina oraz Urszula. Dzisiaj w kartce z kalendarza swoje miejsce ma Dzień bez skarpetek.

Dzisiejsze święto ma na celu zwrócenie uwagi na dbałość o nasze stopy, ale nie tylko. Jest wiele zalet chodzenia boso. Wśród nich wymienia się hartowanie organizmu i masaż stóp. Mało kto wie, że w stopach znajduje się około 72 tysiące zakończeń nerwowych, które odpowiedzialne są za połączenia pomiędzy najważniejszymi częściami ciała. Chodzenie boso jest więc naturalnym masażem stóp, co wpływa korzystnie nie tylko na same stopy, lecz także na pracę organów wewnętrznych.

Rozwaga to kolejny ważny argument, który przemawia na korzyść chodzenia boso. Podczas takiego spaceru stajemy się bardziej uważni i zaczynamy koncentrować się nie tylko na celu podróży i jak najszybszym przejściu z punktu A do punktu B, ale zwracamy uwagę na każdy krok, aby np. nie wdepnąć w coś co może zranić nam stopę. Dzięki temu mamy także bliższy kontakt z przyrodą, co wzmacnia naszą wrażliwość. Dlatego dzisiaj, choć na chwilę, zdejmijmy skarpety.
[KN]