Dziś sobota, 25 lipca. Jest to także 207. dzień roku, a imieniny obchodzą Krzysztof, Jakub oraz Dariusz. W kalendarzu świąt odnajdujemy Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy nieprzypadkowo jest obchodzony 25 lipca, gdyż tego dnia, w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Święto powstało w 2006 roku, z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców oraz Krzysztofa Hołowczyca, kierowcy rajdowego i założyciela fundacji "Kierowca Bezpieczny". Celem utworzenia tego święta, jest uświadamianie kierowców o tym jak ważne jest zachowanie ostrożności i stosowania się do przepisów ruchu drogowego podczas jazdy.

W Polsce problem nieostrożnych kierowców nie jest spowodowany wadliwymi przepisami, lecz niestosowaniem się do nich. Nie mniej jednak można spotkać za kółkiem osoby prowadzące z odpowiednią prędkością, z zapiętymi pasami, skupionych na drodze, niemalujących paznokci i niewysyłających SMS-y na czerwonym świetle. Wszystkim kierowcom życzymy dziś bezpiecznej jazdy i szerokiej drogi!
[KN]