W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów w miniony piątek prowadzili działania w ramach akcji pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób poruszających się drogami naszego powiatu, policjanci od wczesnych godzin rannych w ostatni piątek prowadzili działania ukierunkowane na zatrzymanie kierujących, którzy w terenie zabudowanym nie stosują się do ograniczenia prędkości wynoszącego 50 km/h.

- Celem kaskadowego pomiaru prędkości było również zatrzymanie tych kierujących, którzy po minięciu pierwszego patrolu policji nadal nie będą stosować się do przepisów i zwiększą prędkość swoich pojazdów - opisuje akcję młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Niestety, aż 20 z 26 kontroli pojazdów, które przeprowadzili policjanci tego dnia, było spowodowane przekroczeniem dozwolonej prędkości przez kierujących, na których zostały nałożone mandaty karne - dodaje policjant.
Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie "kaskadowy pomiar prędkości" ponownie zawita na trasy powiatu polkowickiego. Kierujący muszą mieć świadomości, że nie tylko powinni zwalniać w terenie zabudowanym, gdy widzą patrol policji, ale także, gdy go nie ma. Apelujemy do kierowców o rozwagę i rozsądek, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecnie panujące warunki atmosferyczne.
[KN]