Dziś odbyło się spotkanie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego razem z Piotrem Karwan, Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas spotkania było poruszanych kilka kwestii, jednak najważniejsze to ustalenia w sprawie reaktywacji linii kolejowej do Chocianowa oraz rozmowa o zbliżających się wyborach parlamentarnych.


- To jest kolejny krok, kolejny dowód działań zmierzających do likwidacji wykluczenia kolejowego Chocianowa. Jak wiemy Pan Radny Piotr Karwan „walczy” o rozwój kolejnictwa na Dolnym Śląsku. Właśnie dzięki takim spotkaniom i konstruktywnym rozmowom udało nam się doprowadzić do sytuacji, w której połączenia kolejowe wrócą do Naszej Gminy.”- mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Wspomniana przez Burmistrza linia ma łączyć Chocianów z Wrocławiem przez miejscowość Rokitki. Co więcej mieszkańcy będą mogli nawet z Chocianowa udać się w podróż nad morze m. in. do Kołobrzegu. Linia, znalazła się w wąskim gronie czterech punktów, które zawarte zostały w stanowisku przyjętym przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego i została uznana za jedną z priorytetowych.


Ze zgodnie z planami realizacja tej obietnicy ma nastąpić już pod koniec tej kadencji.