Niedawno można było przeczytać, że organizowane są przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowych we wsi Brunów i Szklary Dolne. Wiadomo też, że odbędzie się kilka dni później pierwszy przetarg ustny nieograniczony nieruchomości gruntowych w Chocianowie na ul. Makowej. Na sprzedaż jest siedem działek.

Przeznaczenie tych działek to zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Teren znajduje się przy granicach otuliny „Przemkowskiego Parku Krajobrazowego”, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej, usługowej, gospodarczej i gruntów niezabudowanych. Każda działka jest nieuzbrojona i nieużytkowana, posiada dojazd do drogi publicznej przez drogę wewnętrzną. Istnieje możliwość przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Przetargi odbędą się 19.11.2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów w pokoju 4a. Pierwszy przetarg zacznie się o 10 i kolejno co 20 min będą licytacje i trwać mają do 12. Cena wywoławcza pojedynczych działek wahać się będzie od 70 do prawie 80 tysięcy zł. W przetargu może wziąć udział każda osoba fizyczna lub prawna, pod warunkiem wpłacenia wadium w wysokości 4000,00 zł do 13.11.2019 r. W razie kiedy nie wygra się przetargu kwota zostaje zwrócona.