II Świąteczne malowanie światłem w gminie Chocianów to konkurs pod patronatem burmistrza Tomasza Kulczyńskiego na najładniejszą iluminację świetlną. Dziennikarze chocianow.tv przypomnieli, że w ubiegłorocznej edycji wysokie lokaty zajęli reprezentanci Trzebnic. Czy tak samo będzie tym razem?
Zwycięzców wybierze specjalna komisja konkursowa, która będzie brała pod uwagę harmonię z otoczeniem, walory estetyczne, oryginalność dekoracji i pomysł na ozdobienie posesji, a także nawiązanie do tradycji świąteczno-noworocznej.
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Chocianów, którzy chcieliby tak naprawdę pochwalić się iluminacją świąteczną, którą przygotowali na swojej posesji. Pula nagród wynosi 3 tysiące złotych, dlatego warto jest zgłosić się do tego konkursu - zachęca Krystyna Kozołup z Regionalnego Centrum Kultury. - Zgłoszenia przyjmujemy w Regionalnym Centrum Kultury na adres mailowy: sekretariat@rckchocianow.pl - dodaje Kozołup.
Celem konkursu jest promocja Gminy poprzez wzbogacenie i uatrakcyjnienie jej wizerunku w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Karnawału, wyłonienie najładniejszej i najciekawszej dekoracji świąteczno-noworocznej, promocja pomysłowych i nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, inspirowanie mieszkańców do współtworzenia pozytywnego wizerunku Gminy oraz świątecznej atmosfery poprzez dekorowanie posesji oświetleniem, propagowanie estetycznego wyglądu budynków i posesji oraz branie współodpowiedzialności za ich estetyczny wygląd. O udział w tegorocznym konkursie ubiegłorocznych finalistów, Marka Dąbala i Grzegorza Petryka zapytali dziennikarze chocianow.tv.
Pewnie weźmiemy udział w konkursie, tak jak w zeszłym roku wzięliśmy. Zainteresowanie jest duże, a może nawet bardzo duże, co przede wszystkim uważam, że jest spowodowane sytuacją z pandemią - skomentował drugi w ubiegłorocznym konkursie Marek Dąbal.

Jest bardzo duże zainteresowanie, ludzie przyjeżdżają, oglądają, podziwiaj
ą, robią sobie zdjęcia. Chcemy tak mniej więcej do 17 stycznia zapraszać ludzi do odwiedzania nas, do oglądania naszej iluminacji świątecznej - komentował zwycięzca ubiegłorocznej edycji Grzegorz Petryk. - Bierzemy udział w tym roku w konkursie - dodaje.
Ten konkurs to kontynuacja ubiegłorocznej edycji, która cieszyła się ogromną popularnością. Do gminy Chocianów zjeżdżali wówczas nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, ale także z innych. Wszystko, aby podziwiać piękne iluminacje. W samych Trzebnicach dało się zauważyć rejestracje samochodowe z powiatów legnickiego, głogowskiego, lubińskiego czy bolesławieckiego. W tym roku o miano zwycięzcy będą też walczyć kolejni mieszkańcy naszej Gminy.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie Regionalne Centrum Kultury prosi o zgłoszenia do 8 stycznia 2021 roku.
[KN]