Dziś przekroczona została kolejna bariera zarażonych. Łącznie, od początku epidemii, w naszym powiecie zakażonych koronawirusem zostało 325 osób. Tylko dzisiaj do tego grona dołączyło 27 osób (najwięcej z gminy Polkowice). Są też pozytywne informacje. Od wczoraj w Powiecie Polkowickim wyzdrowiało 20 osób, najwięcej w gminie Chocianów.

Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa pochodzą z gmin: Polkowice - 16 osób, Chocianów - 6 osób, Radwanice i Gaworzyce - po 2 osoby, oraz Przemków - 1 osoba. Z dobrych wieści, Chocianów jest dzisiaj liderem w liczbie ozdrowieńców. W naszej gminie jest ich dziesięcioro. Do tego grona dołączyli także mieszkańcy gmin: Polkowice (5 osób), Przemków (4 osoby) i Radwanice (1 osoba).

Znów wzrosła liczba osób oddelegowanych na kwarantannę. Aktualnie jest ich 837 osób. Najwięcej, bo 344 w gminie Polkowice. Odizolowanych od społeczeństwa jest także 180 mieszkańców gminy Chocianów, 118 mieszkańców gminy Gaworzyce, 105 mieszkańców gminy Grębocice, 52 mieszkańców gminy Radwanice i 38 mieszkańców gminy Przemków. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 316 osób, na szczęście nikt nie wymaga hospitalizacji. Spośród wszystkich 325 zdiagnozowanych dotychczas osób 158 wyzdrowiało. W statystykach widnieje także 6 osób, które zmarły, jednak Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaznacza, że "2 zgony nastąpiły nie z przyczyn COVID-19".
[KN]