Kolejnych 28 zachorowań i 21 ozdrowień pojawiło się od wczoraj w Powiecie Polkowickim. Na kwarantannie przebywa obecnie 860 mieszkańców naszego powiatu, z czego 16 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Mamy 462 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Wynik dodatni w badaniu na obecność koronawirusa pojawił się u 11 mieszkańców gminy Polkowice, 8 mieszkańców gminy Gaworzyce, 4 mieszkańców gmin Radwanice i Chocianów oraz u 1 mieszkańca gminy Grębocice. Od początku epidemii zarażonych koronawirusem zostało już 409 osób. Na szczęście mieszkańcy naszego powiatu zasilają też grono ozdrowieńców, których aktualnie jest już 288. Tylko od wczoraj przybyło ich 21, a wśród nich mieszkańcy gmin: Polkowice (9 osób), Chocianów (7 osób), Grębocice (3 osoby) i Gaworzyce (2 osoby). Na szczęście nie zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych.

Nadal bardzo dużo, bo aż 860 osób skierowanych jest na kwarantannę. Prym wiodą mieszkańcy gminy Polkowice, z których odizolowano łącznie 454 osoby. W tym gronie także dokładnie 135 mieszkańców gminy Chocianów, 95 mieszkańców gminy Gaworzyce, 72 mieszkańców gminy Przemków, 55 mieszkańców gminy Radwanice i 49 mieszkańców gminy Grębocice.
[KN]