Dzisiejsze dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach ujawniają 64 zarażenia koronawirusem i 21 ozdrowień. Nieznacznie wzrosła liczba osób odizolowanych od społeczeństwa. Aktualnie na kwarantannie w Powiecie Polkowickim przebywa 1046 osób.

Na Dolnym Śląsku mamy dzisiaj 2823 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w województwie dolnośląskim wynosi 44 tysiące 897 osób.

Od początku epidemii wyzdrowiało już 710 mieszkańców naszego powiatu. Tylko w ciągu ostatniej doby dołączyli do nich mieszkańcy gmin Polkowice (12 osób), Gaworzyce (3 osoby), Radwanice i Chocianów (po 2 osoby) oraz Grębocice i Przemków (po 1 osobie). Niestety nadal większa od liczby ozdrowieńców jest liczba nowych zakażeń. W ciągu ostatnich 24 godzin w Powiecie Polkowickim wykryto 64 nowe zarażenia. Wśród nich mieszkańcy gmin Polkowice (24 osoby), Chocianów (22 osoby), Przemków (10 osób), Grębocice (4 osoby), Gaworzyce i Radwanice (po 2 osoby). Od początku epidemii liczba zachorowań wzrosła do 1070 osób.

Aktualnie na kwarantannie przebywa 1046 osób. Nadal najwięcej w gminie Polkowice (439 osób), a dalej Chocianów (211 osób), Gaworzyce (106 osób), Przemków i Grębocice (97 osób) oraz niewiele mniej w Radwanicach (96 osób). Od początku epidemii spośród zarażonych wirusem SARS-CoV-2 zmarło już 17 mieszkańców naszego powiatu, jednak 4 zgony nastąpiły nie z przyczyn COVID-19. Obecnie żaden z mieszkańców Powiatu Polkowickiego nie jest hospitalizowany. Nikt także nie wymaga nadzoru epidemiologicznego.
[KN]