W Powiecie Polkowickim przekroczyliśmy już tysiąc zarażeń wirusem SARS-CoV-2 wykrytych od początku epidemii. Jak czytamy w raporcie polkowickiego sanepidu mamy 32 kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w naszym powiecie. Jest też 17 nowych ozdrowień. Na kwarantannie w całym powiecie przebywa ponad tysiąc osób.

Od wczoraj na Dolnym Śląsku mamy 1847 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem od początku wystąpienia epidemii w województwie dolnośląskim wynosi 42 tysiące 74 osoby.

W naszym powiecie od wczoraj przybyło zarażeń koronawirusem. Najwięcej w gminie Polkowice (10 osób), Grębocice (8 osób) i Radwanice (5 osób), a także w gminach Gaworzyce, Przemków i Chocianów (po 3 osoby). Od początku epidemii pozytywnie zdiagnozowano już 1006 osób. Od wczoraj wyzdrowiało 12 mieszkańców gminy Polkowice, 3 mieszkańców gminy Chocianów oraz po jednym mieszkańcu gmin Radwanice i Przemków. Aktualnie na kwarantannie znajdują się 1042 osoby. Wśród nich mieszkańcy gmin Polkowice (476 osób), Chocianów (187 osób), Gaworzyce (113 osób), Radwanice (98 osób), Grębocice (94 osoby) oraz Przemków (74 osoby).
[KN]