Kolejne smutne wieści spływają do nas z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach. Niestety pojawiła się kolejna ofiara koronawirusa, tym razem zmarła 73-letnia mieszkanka gminy Polkowice. W ciągu ostatniej doby w naszym powiecie przybyło 26 nowych zakażeń oraz 56 ozdrowieńców.

W Powiecie Polkowickim od początki epidemii pozytywnie zdiagnozowano już 1304 osób. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło 26 nowych zarażonych, wśród nich mieszkańcy gmin Polkowice (14 osób), Chocianów (9 osób), Radwanice (2 osoby) i Grębocice (1 osoba). Niestety pojawiła się również kolejna ofiara śmiertelna. Z przyczyn COVID-19 zmarła 73-letnia mieszkanka gminy Polkowice. Aktualnie na kwarantannie przebywa 1090 mieszkańców naszego powiatu, są to mieszkańcy gmin Polkowice (425 osób), Chocianów (296 osób), Przemków i Gaworzyce (po 103 osoby), Grębocice (88 osób) i Radwanice 75 (osób).

Wśród pozytywnych wieści pojawiły się dzisiaj informacje o kolejnych ozdrowieniach. Od początku epidemii, koronawirusa pozbyło się już 960 mieszkańców powiatu, tylko w ciągu ostatniej doby dołączyło do nich 28 mieszkańców gminy Polkowice, 11 mieszkańców gminy Chocianów, 7 mieszkańców gminy Przemków, 4  mieszkańców gminy Gaworzyce i po 3 mieszkańców gmin Grębocice i Radwanice.
[KN]