Na Dolnym Śląsku pojawiło się dziś 369 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich 12 osób z naszego powiatu. W województwie hospitalizowane ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 są aktualnie 352 osoby. W tym gronie znalazł się także mieszkaniec Powiatu Polkowickiego.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz powiatów: głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego i zgorzeleckiego. W naszym powiecie 4 osoby pochodzą z gminy Polkowice, 4 z gminy Chocianów, 3 z gminy Gaworzyce i jedna z gminy Radwanice.

W dolnośląskim liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją przekroczyła 17 tysięcy osób. Wśród nich także 749 mieszkańców Powiatu Polkowickiego: 363 osoby z gminy Polkowice, 197 z gminy Chocianów, 71 z gminy Grębocice, 50 z gminy Radwanice i po 34 osoby z gmin Przemków i Gaworzyce. W województwie objętych nadzorem epidemiologicznym jest 3225 osób, z czego 201 z naszego powiatu. Do grona ozdrowieńców dołączyło dzisiaj dwoje mieszkańców gminy Przemków i dwoje mieszkańców gminy Polkowice. Łącznie na Dolnym Śląsku wyleczonych z COVID-19 jest już 4877 osób.
[KN]