Bezpłatne badania mammograficzne w Chocianowie już w najbliższą środę, 14 października. Organizatorzy zachęcają do wykonania go za darmo, ponieważ cały koszt refundowany jest przez NFZ.

Wszystkie mieszkanki gminy Chocianów pomiędzy 50. a 69. rokiem życia (czyli urodzone w latach 1970 - 1951) mogą za darmo wziąć udział w badaniu mammograficznym refundowanym przez NFZ. Chodzi o te kobiety, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania w ramach programu profilaktyki raka piersi.

- Kochane Panie, jeżeli nie pamiętacie kiedy ostatni raz miałyście wykonywane badanie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 68-41-41-411, a my to sprawdzimy i zarejestrujemy na badanie - zachęcają do kontaktu organizatorzy akcji. - Rejestracji można dokonać również online poprzez naszą stronę internetową www.diagnostyk.pl - informują organizatorzy badania.
Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia, dlatego serdecznie zapraszamy do mammobusu w Chocianowie przy ul. Kasztanowej 5 (parking hali sportowej) w najbliższy czwartek, 14 października oraz miesiąc później, w poniedziałek, 16 listopada.
[KN]