Przez ostatnie dwa dni mogliście głosować w ankiecie wyborczej, w której zadaliśmy pytanie: "Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach prezydenckich?" Okazuje się, że nasi respondenci wskazali swojego faworyta, trochę wbrew ogólnopolskim sondażom.

Trzeba podkreślić, że to tylko internetowa ankieta, jednak wzięło w niej udział ponad 1900 osób. Wśród chocianowian najmniejszą popularnością cieszą się Marek JakubiakWładysław Kosiniak-Kamysz oraz Mirosław Piotrowski, którzy zdobyli ledwie po pół procent wszystkich oddanych głosów. Tuż nad nimi znaleźli się z 1% poparciem Waldemar Witkowski i z 1,5% poparciem Paweł Tanajno. Ponad granicę błędu statystycznego wyskoczyli Stanisław Żółtek, który otrzymał 3,6% poparcia, oraz Robert Biedroń z 4,1% poparcia.

Wśród najlepszych w naszej internetowej ankiecie znaleźli się: tuż za podium Szymon Hołownia z poparciem 15% oraz na trzecim miejscu Rafał Trzaskowski z poparciem 20,5%. Do ewentualnej drugiej tury, zgodnie z wynikami tego sondażu weszliby: z drugiego miejsca urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda z poparciem 25,6% oraz lider politycznej sondy: Krzysztof Bosak z poparciem 27,2%. Przypomnijmy, że faktyczne wybory już w najbliższą niedzielę.
[KN]