Zgodnie z planem do mieszkańców Chocianowa trafiają kolejne partie maseczek, które obiecał Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Kulczyński. To kontynuacja wcześniejszych decyzji o zakupie maseczek wielokrotnego użytku dla wszystkich seniorów. To już kolejna po rozdaniu masek, rękawic i przyłbic akcja burmistrza i rajców z Klubu Radnych Tomasz Kulczyński 2018.

Jak czytamy na profilu burmistrza sukcesywnie maseczki trafiają do coraz większego grona potrzebujących. Dzisiaj kolejne dodatkowe maseczki wielokrotnego użytku trafiły do Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie, gdzie rozdysponowane zostaną wg potrzeb osobom niepełnosprawnym i schorowanym.

"Robimy wszystko, co jest w zasięgu finansowych możliwości, aby zabezpieczyć i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 i chorobie COVID-19"
Ponadto maseczki przekazane zostały do druhów z: Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie, Michałowie, Parchowie, Szklarach Dolnych i Trzebnicach, a także do Komisariatu Policji w Chocianowie.

- Kolejne partie maseczek zostały przekazane wszystkim Sołtysom - podkreśla Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński - zapewniam, że mając na uwadze budżet naszej Gminy, robimy wszystko, co jest w zasięgu finansowych możliwości, aby zabezpieczyć i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 i chorobie COVID-19 - zaznaczył burmistrz.

"Kolejne partie maseczek zostały przekazane wszystkim Sołtysom"
Włodarz naszej gminy serdecznie podziękował także sołtysom, druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownikom gminnych jednostek, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w dotychczasową dystrybucję maseczek. Nie wykluczył także kolejnych działań zapobiegawczych, w sytuacji dalszego rozprzestrzeniania się zarazy. Jak zaznaczył Burmistrz Kulczyński "kwestia ta analizowana jest na bieżąco".
[KN]