W ostatnich dniach opozycyjna radna znów dała o sobie znać. Tym razem odwiedzając tutejszy magistrat postanowiła z ukrycia nagrać swoje rozmowy z urzędnikami, którzy nie zostali o tym wcześniej poinformowani. Po wyborach na Prezydenta RP oberwało się także mieszkańcom Chocianowa. Dziennikarze Chocianow.tv postanowili sprawdzić co o takim zachowaniu uważają m.in. mieszkańcy naszej gminy.

- Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce, pani Pichała pojawiła się w urzędzie z telefonem. Nie informując o tym urzędników nagrywała, wręcz prowadziła transmisję na jednym z portali społecznościowych na żywo - potwierdził lokalnej telewizji rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Chocianów, Krystian Wan.

Jak zauważają dziennikarze, radna przyznała się, że jest w urzędzie "jako radna", nie jako "osoba fizyczna". Reporterzy chocianow.tv postanowili o komentarz do takiego zachowania zapytać radnego Artura Wandycza.

- Jest przykrym, że nasza radna gminy Chocianów biega po urzędzie i nagrywa z ukrycia urzędników. W mojej ocenie jest to nieeleganckie, a radny powinien świecić przykładem w urzędzie i wśród mieszkańców. Uwłacza to godności radnego, nagrywanie urzędników przy pracy z ukrytej kamery - podsumowuje radny Rady Miejskiej w Chocianowie, Artur Wandycz. -  Wydaje mi się, że radna powinna współpracować z radą i z panem burmistrzem, a nie robić na przekór i wszystkim pod górkę - dodał radny.

To nie jedyna nieudana akcja ośmieszenia urzędników. Wcześniej oberwało się także samym mieszkańcom naszej gminy. W Gazecie Wyborczej radna Pichała postanowiła skomentować wynik wyborczy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Chocianowie. Stwierdziła wówczas, że "mocno się pomyliła" licząc na to, że mieszkańcy Chocianowa "przejrzą na oczy" po protestach przeciwko reorganizacji systemu edukacji w naszej gminie. Autorzy wideo postanowili spytać mieszkańców Chocianowa, co o tym uważają.

- Pani Pichałowa to jest kontrowersyjna osoba, ona nie ma żadnego poparcia w Chocianowie - skomentował jeden z mieszkańców. - Tak jak te PO, taka klika i ona tu nie ma żadnego poparcia, wszędzie gdzie nie pójdzie to tylko namiesza, namiesza, nic się z tego nie robi, pozbyła się tytułu sołtysa, zapłaciła karę, w sądzie przegrała - wylicza mieszkaniec. - Ta kobieta po prostu szuka dziury w całym. Tam jakiegoś z jej kliki już chyba jednego zamknęli, drugiego nie widać... - mówił spotkany na Rynku mieszkaniec Chocianowa.

Cała wypowiedź mieszkańca dostępna w wideo poniżej. Zapraszamy do obejrzenia.