Turniej Rugby Tag dla uczniów z gminnych szkół podstawowych odbył się w naszej gminie już po raz drugi. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w uprawianie różnych dyscyplin sportowych zdaje się być priorytetem lokalnej władzy i wynikiem współpracy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego i radnej Powiatu Polkowickiego, Marceliny Falkiewicz.

Poniedziałkowy turniej rugby przyciągnął do chocianowskiej hali sportowej drużyny z Chocianowa, Parchowa, Trzebnic i Szklar Dolnych, w których były prowadzone zajęcia przez doświadczonych trenerów Klubu Rugby Miedziowi Lubin.

 Było to podsumowanie zajęć treningowych rugby, które w Chocianowie pojawiły się za sprawą Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego oraz Pani Radnej Powiatu Polkowickiego Marceliny Falkiewicz - przypomina Kamil Lis, organizator dzisiejszego turnieju. - Zajęcia prowadzone były w hali sportowej w Chocianowie oraz w szkołach podstawowych na terenie sołectw Parchów, Trzebnice oraz Szklary Dolne przez doświadczonych trenerów Klubu Rugby Miedziowi Lubin - wymienia Lis.
To już drugie tego typu spotkanie. O pierwszym pisaliśmy ponad rok temu w naszym artykule: "Turniej Rugby Tag o puchar Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego". Poniżej prezentujemy obszerną galerię zdjęć z dzisiejszego turnieju.

- Rugby to świetna zabawa i gra zespołowa, która integruje dzieci i uczy zdrowej rywalizacji. Uśmiechy dzieci okraszone drobnymi upominkami na zakończenie turnieju pokazały również chęć kontynuacji tego typu zajęć, na które zapraszamy już w przyszłym roku - komentuje dzisiejsze zawody Kamil Lis. - Dzisiaj wszyscy byli zwycięzcami - dodaje z uśmiechem Lis.
Swoim okiem objęła młodych rugbistów także kamera lokalnej telewizji Chocianow.tv - zapraszamy do obejrzenia wideo.
[KN]