Ogrodzisko wzbogaci się o nową podłogę w Świetlicy Wiejskiej. Zadanie realizowane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej jest przykładem udanej współpracy między radnym, sołtysem i burmistrzem.

Wymiana podłogi w świetlicy to, jak podaje tutejszy zakład komunalny efekt współpracy między Sołtysem wsi Małgorzatą Woźniak, radnym Rady Miejskiej Pawłem Bujakiem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Chocianów Tomaszem Kulczyńskim. Wymiana podłogi była koniecznością, ponieważ drewniany parkiet był spróchniały i niebezpieczny dla osób przebywających na sali.

- Po zdjęciu paneli, w pełnej krasie mogliśmy podziwiać zagrzybioną podłogę oraz połamane deski - poinformowali pracownicy MZGKiM Chocianów. - Zrywamy i działamy. Dziękujemy Pani Sołtys i mieszkańcom Ogrodzisko za pomoc przy pracach rozbiórkowych - czytamy na profilu Zakładu.
Po usunięciu wszystkich starych desek wybrany ma zostać nadmiar ziemi. Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu pracownicy chocianowskiej komunalki wykonają wylewkę, dzięki czemu w przyszłym tygodniu będzie można przystąpić do położenia nowych kafli podłogowych. Jeszcze przed okresem pandemii koronawirusa sala służyła nie tylko do organizacji zajęć dla dzieci, ale cieszyła się także zainteresowaniem przy organizacji różnych spotkań rodzinnych. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy noszą się również z zamiarem odświeżenia ścian wewnętrznych.
[KN]