Na zlecenie Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczynskiego w Chocianowie rozpoczęły się prace nad poprawą i odnowieniem oznakowania poziomego.

To kolejne działania, które mają na celu nie tylko poprawić bezpieczeństwo pieszych ale również ulepszyć wizerunek gminy. Widoczne oznakowania sprawią, że kierowcy na drogach skupią jeszcze większą uwagę i czujność. - ,, Rozpoczął się rok szkolny, dlatego też szczególną uwagę należy zwrócić na przejścia dla pieszych po których, każdego dnia poruszają się dzieci w drodze do szkoły i z powrotem,, -mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński Dodaje -,, Zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa jest dla mnie priorytetem".
Pracę rozpoczęły się 14 września i wszystko na to wskazuje, że odnowa wszystkich oznakowań poziomych na drogach gminnych zostaną jeszcze dziś wykonane. Odświeżone przejścia dla pieszych możemy znaleźć między innymi na ul. Szkolnej, ul. Kolonialnej, ul.Pileckiego, ul.Ratuszowej, ul.Wesołej , ul.Pocztowej, ul.Lipowej , ul. Kolejowej, ul. Fabrycznej czy ul. 3 Maja.