Jak donosi portal Miedziowe.pl, w tym roku w naszym regionie oprócz Dni Jagody, nie odbędzie się również popularne przemkowskie Dolnośląskie Święto Miodu i Wina. Niestety, również za sprawą koronawirusa, zostało odwołane przez władze samorządowe. To kolejne skutki zagrożenia epidemiologicznego.

Bezpieczeństwo mieszkańców Przemkowa, a także gości, którzy odwiedzali to popularne święto jest priorytetem dla Burmistrza Jerzego Szczupaka. Jego decyzja o odwołaniu Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina jest podyktowana sytuacją epidemiologiczną obowiązującą na terenie całego kraju. Jak donosi miedziowy portal Urząd Gminy w Przemkowie ma nadzieję, iż przerwa w świętowaniu potrwa nie więcej niż rok, dzięki czemu już w 2021 roku będziemy mogli skosztować smakołyków, do których przyzwyczaili nas organizatorzy.

To nie pierwsza decyzja tego typu w Powiecie Polkowickim. Przypomnijmy, że już na początku kwietnia bieżącego roku Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński podjął decyzję o rezygnacji z organizacji jakichkolwiek wydarzeń kulturalnych. Właśnie dlatego również znane na całe województwo chocianowskie Święto Jagody, będące także w 2019 roku prawdziwą promocją gminy Chocianów, w tym roku nie odbędzie się.
[KN]