To była wyjątkowo trudna runda dla piłkarskich rozgrywek w całej Polsce. W nowej, koronawirusowej rzeczywistości dobrze odnalazła się Stal Chocianów. Podopieczni Mirosława Wolana zakończyli na 9. miejscu w tabeli Koleje Dolnośląskie IV Ligi.

Chocianowianie na ten sezon mają jasny cel. Podstawowym zamiarem jest wprowadzanie młodzieży do pierwszego zespołu, przy zachowaniu realnej szansy na utrzymanie w rozgrywkach.

Stal z tego zadania wywiązuje się bardzo dobrze. Nie dość, że chocianowianie zajmują bezpieczne dziewiąte miejsce w tabeli to zdominowali klasyfikację Pro Junior System. Pod względem ilości młodzieżowców, Stal nie ma sobie równych.

W dzisiejszym spotkaniu rywalem naszego zespołu była Sparta Rudna. Klub z bogatej gminy, która na piłkę wydaje rekordowe kwoty w naszym regionie. Młodzież trenera Wolana pokazała jednak, że pieniądze na boisku nie grają. Stal w drugiej połowie wyszła na prowadzenie po trafieniu 17-letniego Tomisława Żmudy, a Sparta uratowała remis dopiero w doliczonym czasie gry. Bramkę na wagę punktu dla gości zdobył były zawodnik Stali - Łukasz Bednarz.

Ostatecznie chocianowski klub zakończył rundę jesienną na dziewiątym miejscu. W osiemnastu meczach podopieczni Mirosława Wolana zdobyli dwadzieścia siedem punktów. Na ten wynik złożyło się osiem zwycięstw, trzy remisy i siedem porażek.
[KN]