W sobotnie przedpołudnie miłośnicy biegania zmierzyli się w Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Na trasie 6 kilometrów wystartowała rekordowa liczba ponad 200 zawodników.

O godzinie 11-ej na starcie chocianowskiego odcinka miedziowych zawodów spotkało się łącznie 204 biegaczy i biegaczek. Był to piąty etap tej edycji Grand Prix. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli kolejno: Radosław Piasecki, Rafał Bardziński i Szymon Świercz. W kategorii kobiet były to: Anna Ficner, Ewa Łukasiewicz oraz Justyna Juchniewicz-Pogorzelska.

Udało nam się ustalić także najlepszych chocianowian w obu kategoriach. Wśród kobiet pierwsze z naszego miasta na metę dobiegły: Sylwia Kasperska, Agnieszka Fendorf-Róg i Mirela Machoń. Najlepszymi chocianowianami na mecie byli: Piotr Rogiwski, Jan Ziemkowski oraz Krzysztof Glapski.

Za organizację tego etapu odpowiedzialny był Piotr Machoń. Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński objął to wydarzenie swoim patronatem. Istnieje możliwość wzięcia udziału w kolejnych etapach zawodów, o czym pisaliśmy w artykule Pobiegną w pierwszą sobotę stycznia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

[KN]