Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udostępniła aplikację mobilną na smartfony w systemie Android, umożliwiającą szybkie i wygodne w obsłudze wyświetlanie komunikatów KRUS. Dodatkowo użytkownicy będą mogli sprawdzić aktualną prognozę pogody dla wskazanej lokalizacji geograficznej.

Aplikacja w przystępny i szybki sposób umożliwia rolnikom dostęp do najważniejszych komunikatów w sprawie świadczeń, ubezpieczeń czy prewencji wypadkowej. Jest to też kolejne narzędzie umożliwiające bezpośredni dostęp do serwisu głównego Kasy oraz do portalu eKRUS czyli systemu informatycznego przeznaczonego dla ubezpieczonych w KRUS, na którym można uzyskać (po zarejestrowaniu) spersonalizowane informacje o przebiegu ubezpieczenia. Dodatkowym elementem aplikacji jest sekcja pogodowa, umożliwiająca wyszukiwanie prognozy pogody w całej Polsce.

- System nawigacji umożliwia użytkownikowi generowania danych pogodowych poprzez takie kategorie jak: obecna lokalizacja, wybrany adres, współrzędne geograficzne. Pomiary pogodowe automatycznie pobierane są z serwisu ICM Meteo, przedstawiają m.in. takie wartości jak: temperatura, opad, ciśnienie, wiatr, mgła, wschód, zachód słońca i inne - czytamy w serwisie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. - Aplikacja Kasy może być szczególnie przydatna w sezonie intensywnych prac polowych, jak również stanowić prosty sposób kontaktu z urzędem bez konieczności korzystania z urządzeń stacjonarnych. Z danych KRUS wynika, że ponad 50 proc. użytkowników rządowego portalu KRUS korzysta z urządzeń mobilnych.
Aplikacja to efekt współpracy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szerokiej grupy odbiorców i może stanowić alternatywną formę kontaktu klientów z tą instytucją. Przeznaczona jest na urządzenia z systemem Android w minimalnej wersji 5.0. Obsługuje są dwa języki - polski oraz angielski. Przeznaczona jest do użytku w orientacji wertykalnej. Do poprawnego działania aplikacji użytkownik musi zezwolić na wykorzystanie połączenia internetowego oraz w przypadku korzystania z lokalizacji GPS zezwolić na jej uruchomienie. Aplikacja jest bezpłatna, można ją pobrać poprzez sklep Google, wpisując w wyszukiwarce hasło: Centrala KRUS.
[KN]