Wiemy, jak będą wyglądały nowe kontenery handlowe na targowisku Gerber. Wszystko za sprawą wpisu w mediach społecznościowych Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, który już w 2018 roku zauważył problem chocianowskich handlarzy.

To miejsce zdawało się być opuszczone przez dobrego gospodarza. Przez wiele lat pod oknem kolejnych burmistrzów teren niszczał i wyglądał coraz gorzej. Ostatnio za sprawą donosów jednego z opozycyjnych radnych zarabiającym tu na życie ludziom wyłączono prąd. Na szczęście, zgodnie ze swoją deklaracją z 2018 roku, obecny włodarz Chocianowa zakończył ten problem.

Tak jak Państwu obiecałem rewitalizujemy Targowisko Gerber. Przed nami jeszcze dużo pracy ale wiem, że MZGKiM jak zawsze wywiąże się wzorowo z zadania. Gwarantuję Państwu, że na następne Święta, mam nadzieje już te Wielkanocne, będziemy mogli zrobić zakupy na nowym Targowisku - poinformował Tomasz Kulczyński w ubiegły weekend w mediach społecznościowych. - Bardzo się cieszę, że realizujemy tę inwestycję, to kolejna ważna kwestia, którą uda się zrealizować w tej kadencji dla Państwa - dodał Burmistrz.
Pierwsza partia kontenerów handlowych, które już niebawem staną na placu nowego Targowiska przyjechała w ubiegłym tygodniu (zdjęcia poniżej). Jak Wam się podobają?
[KN]