"Na wnuczka", "na policjanta", a nawet "na pracownika spółdzielni" to ostatnio najpopularniejsze metody oszustów, którzy czyhają na nasze pieniądze. Kradzież gotówki z domów seniorów może jednak odbywać się także innymi sposobami, a o wszystkich opowiedzą dolnośląscy policjanci, którzy w ramach "seniora online" pokażą jak uchronić się przed skutkami kradzieży.

Koncepcja "Senior Online", to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. W najbliższy poniedziałek, 1 marca 2021 roku spotkanie w godzinach od 9:00 do 9:30 prowadzić będą policjanci w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.

- Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których możemy stać się ofiarami przestępstwa. Policjanci stawiają sobie za cel uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces - informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Zarówno najbliższe poniedziałkowe spotkanie, jak i kolejne mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom głównie związanymi z oszustwami "na wnuczka" oraz "na policjanta", ale również z najbardziej aktualnymi metodami działań oszustów - zapowiada funkcjonariusz.
Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania odpowie policjant.

- Serdecznie zapraszamy na spotkanie pilotażowe z policjantami w 1 marca 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - dodaje stróż prawa.
Spotkanie będzie prowadzone przez Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Będzie je można obejrzeć także na naszym portalu (wideo poniżej).
[KN]