Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Wrzosowa Kraina" opracowała i wydała grę terenową, którą nazwała questem. Nowa propozycja zabawy pozwala na poznanie drzew, ścieżek i ciekawych miejsc w obrębie Chocianowskiego Parku Piastowskiego.

Quest (z ang. "zadanie" - przyp. red.) to w tym wypadku rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. W wielu elementach gra przypomina podchody. Od typowych gier miejskich quest odróżnia bezosobowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcję edukacyjno-rozrywkową.

- Chocianowska gra umożliwia poznanie podstawowych gatunków drzew rosnących w zabytkowym Chocianowskim Parku Piastowskim, a także jego najbliższego otoczenia. Wyprawa zaczyna się przy parkingu koło Parku zaraz za sklepem Delikatesy Centrum - czytamy w komunikacie prasowym opisującym grę. - Celem gry jest pokonanie całej drogi zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na przygotowanych ulotkach. Uważne czytanie i prawidłowe odpowiedzi dadzą nam na końcu wędrówki hasło.
Każda osoba, która ukończyła grę może zalogować się na swoje konto w serwisie gdzie rejestracja jest całkowicie bezpłatna. Dodając przebyty quest z ulotki do swoich wyników da nam pieczęć przypisany do Twojego konta. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców. Więcej informacji o edukacyjnej grze terenowej znajdziemy na stronie Wrzosowej Krainy.
[KN]