Kolejne zapewnienia o dużych inwestycjach i komunikacyjnym otwarciu naszej gminy na świat pojawiły się w Internecie. Tym razem zdjęciami ze spotkania z burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim pochwalił się na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych członek zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.

Jak możemy dowiedzieć się z piątkowego wpisu członek zarządu Województwa Dolnośląskiego rozmawiał z naszym burmistrzem o przejęciu i rewitalizacji linii kolejowych Chocianów - Duninów. To jednak nie jedyny omówiony przez nich temat.

- Jeśli połączy się ten projekt z rewitalizacją linii Chojnów – Rokitki powstanie dogodne połączenie Chocianowa z Legnicą i dalej z Wrocławiem. Jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tej inwestycji - czytamy we wpisie członka zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy. - Omawialiśmy także remont drogi wojewódzkiej nr 331. Do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu konieczne jest tu wymiana nawierzchni - dodał Myrda.

Przypomnijmy, że o tych tematach informowaliśmy już w naszych artykułach: "Sześć milionów złotych na rewitalizację linii kolejowej do Chocianowa!", "Wild: w tym roku chcemy też odbudować linię do Chocianowa", "Rozwój kolei to rozwój gmin", "Droga wojewódzka nr 331 do przebudowy!", "Zaoszczędzili na przebudowie skrzyżowania", "Skrzyżowanie w nowej odsłonie". Do tych tematów z pewnością powrócimy.
[KN]