W najbliższą niedzielę ruszą zmagania w grupie II legnickiej B-klasy, w której występują dwa zespoły z Gminy Chocianów. O co powalczą Relaks Szklary Dolne i Kryształ Chocianowiec?

Bez wątpienia rywalizacja w tej grupie B-klasy będzie bardzo wyrównana, a nie brakuje też opinii, że jest ona najsilniejsza ze wszystkich w sezonie 2019/2020. Wszystko dlatego, że w tej grupie zagrają rezerwy ZZPD Górnika Lubin i Iskry Księginice. To jednak nie oznacza, że muszą one być faworytem...

Za takiego wiele osób uważa natomiast Kryształ Chocianowiec, który od kilku lat dysponuje szeroką i doświadczoną kadrą, więc niewykluczone, że będzie w stanie namieszać w tym sezonie. O to z całą pewnością nie będzie łatwo, bo głównym faworytem do wygrania ligi jest Kłos Moskorzyn.

Czarnym koniem rozgrywek bez wątpienia może być Relaks Szklary Dolne. W przerwie letniej zespół wzmocniła trójka graczy - Grzegorz Machelski, Szymon Lizoń oraz dotychczasowy trener, który wróci na boisko w barwach Relaksu - Marek Surga. Z klubem natomiast najprawdopodobniej pożegna się Grzegorz Czyrniański, o którego bardzo mocno zabiega Górnik Polkowice.