Już w najbliższą sobotę o godzinie 18:50 na kanale wrocławskiego oddziału Programu Trzeciego Telewizji Polskiej, a później także w Internecie, będzie można poznać jedną z chocianowskich atrakcji. Dokładnie Ranczo Szalony Koń z Brunowa.

Tematem cyklu jest prezentacja terenów wiejskich, jako miejsc, w których istnieją prężne społeczności i jednostki, swoją aktywnością wpływające na rozwój takich miejscowości. Przykład konkretnej osoby będzie tutaj punktem wyjścia do opisania zmieniającej się społeczności lokalnej.

- W wielu przypadkach to właśnie pasjonaci realizujący się w działalności społecznej, biznesowej, kulturalnej, artystycznej czy edukacyjnej udowadniają, że to, co daleko od metropolii, nie musi być symbolem marazmu i nudy - informują autorzy programu. - Cisi rewolucjoniści tworzą więc wioski tematyczne, otwierają placówki edukacyjne, własny biznes, odnawiają zabytki, tworzą teatry czy małe galerie sztuki - czytamy na stronie Telewizji Polskiej.

W najbliższą sobotę, 22 sierpnia o godzinie 18:50 na antenie TVP 3 Wrocław będzie można obejrzeć najnowszy odcinek programu "Sielskie życie". Tym razem dziennikarze telewizji wzięli na tapetę Ranczo Szalony Koń z Brunowa, o czym poinformowali na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych właściciele tego miejsca.

Mieliśmy okazję pokazać nasze Ranczo w TVP 3 Wrocław. Promujemy nasza gminę i zapraszamy do oglądania - mówi nam Karolina Duć. - To nie koniec występów telewizyjnych w tym roku. Na jesień będziemy również w TVN, ale na razie więcej szczegółów nie mogę zdradzić - dopowiada właścicielka Rancza.

My również zapraszamy do obejrzenia tego programu. Dla wszystkich, którzy nie zdążą przed telewizory, odcinek będzie także dostępny w Internecie na stronie programu "Sielskie życie".
[KN]