Zbliża się Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, dlatego też warto przypomnieć o zasadach panujących na drogach, ponieważ jak wszyscy zapewne wiedzą, jest to okres wzmożonego ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy. Należałoby zwrócić również uwagę na złe nawyki kierowców, którzy parkują przy cmentarzu komunalnym w Chocianowie w niedozwolonym miejscu.

Odkąd mieszkańcy mogą sięgnąć pamięcią przy wejściu głównym, które znajduje się po lewej stronie cmentarza, nie było żadnego parkingu dla osób odwiedzających nagrobki zmarłych. Niestety większość z kierowców, być może nieświadoma przepisów, parkowała w tym miejscu.

Należy jednak zaznaczyć, że droga przy wejściu głównym na cmentarz jest częścią zjazdu z drogi powiatowej od strony Trzmielowa i dojazdem do drogi wojewódzkiej w kierunku Parchowa. Na drodze tej znajduje się również przystanek bezpłatnej linii autobusowej nr 121. Polskie przepisy zabraniają parkowania pojazdu 10 m przed skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym lub tramwajowym. Warto pamiętać, że obliczenie 10 m od skrzyżowania wcale nie jest proste - przepisy nie regulują, w którym miejscu kończy się skrzyżowanie. Można zatem śmiało powiedzieć, że parkowanie samochodu w takim miejscu stwarza ogromne niebezpieczeństwo, a przede wszystkim jest łamaniem obowiązującego prawa drogowego.


Ponadto Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował dziś, że oprócz dużego parkingu przygotowywany jest tymczasowy parking na rezerwie cmentarza, tak aby każdy mógł zaparkować w bezpiecznym miejscu.