Dzisiaj przed południem w Szkole Podstawowej w Chocianowie odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę. Zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli była to ważna uroczystość, którą okiem swojej kamery uchwyciła lokalna telewizja Chocianow.tv (wideo poniżej). Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Nowi uczniowie odśpiewali hymn Polski, a także zaprezentowali swoje talenty i umiejętności językowe śpiewając piosenki po angielsku i niemiecku. Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste pasowanie pierwszaków na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej (zdjęcia poniżej).

- Piękne barwy za oknami, to oznacza, że zbliża się czas naszej pięknej szkolnej tradycji pasowania na ucznia - mówiła Dorota Kyc, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chocianowie. - Myślę, że dla każdego pierwszoklasisty jest to niezwykle ważny, bo zawsze ten dzień będziecie pamiętać, tak jak ja pamiętam swój pierwszy dzień w szkole. Życzę Wam, żeby ta podróż przez te 8 lat w naszej szkole była wspaniałą przygodą. Życzę Wam przede wszystkim wspaniałych przyjaźni, odkrywajcie swoje talenty - dodała dyrektor Dorota Kyc.
Słowa uznania dla młodych uczniów i całej kadry pedagogicznej w imieniu burmistrza przekazała Patrycja Jugo, Sekretarz Miasta i Gminy Chocianów. Pierwszakom życzymy najlepszych wyników w nauce.
[KN]