Nie zwlekaj, zapisz się już teraz. W ubiegły piątek w Regionalnym Centrum Kultury swoją inaugurację miał projekt LOWE, skierowany do seniorów i nie tylko. Wszystko możliwe za sprawą grantu na realizację "Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych 2" z Programu Operacyjnego Wiedza – Edukacja – Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W inauguracji wzięli udział inicjator akcji dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych Jacek Nowicki, Sekretarz Miasta i Gminy Chocianów Patrycja Jugo, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych Uniwersytetu Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dr Jan Walczak oraz dr Marzena Sendyk i dr Agnieszka Nowicka. Oprócz inauguracji, podczas której dr Agnieszka Nowicka i dr Marzena Sendyk zaprezentowały wyniki diagnozy potrzeb edukacyjnych mieszkańców naszej gminy, seniorzy wzięli także udział w pierwszych zajęciach, na które złożył się wykład dra Jana Walczaka "Barbara Radziwiłłówna i Zygmunt II August – wielka miłość na przekór losowi".

W ofercie skierowanej do mieszkańców Gminy Chocianów będą bezpłatne zajęcia z języków obcych, obsługi komputera i odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania dzieci. To jednak nie wszystko, bowiem oferta edukacyjna skierowana do chocianowian będzie na bieżąco rozwijana. Na udział w zajęciach można się jeszcze zapisać i jak mówią sami organizatorzy przedsięwzięcia, naprawdę warto.

Szczegóły i zapisy na zajęcia dostępne są zarówno w Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie pod nr telefonu 76-818-41-35, a także mailowo na adres: sekretariat@rckchocianow.pl, jak i w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych pod nr telefonu 76-817-16-67 oraz pod adresem mailowym: lowe.sp@o2.pl.
[KN]