Coraz większymi krokami zbliża się do naszej gminy pociąg Kolei Dolnośląskich - zapowiedzieli dziennikarze lokalnej telewizji Chocianow.tv. Kiedy dokładnie będziemy mogli podróżować pociągami? Zapraszamy do obejrzenia reportażu (materiał wideo poniżej).

Jeszcze nie tak dawno temu liczyliśmy na to, że uda się przywrócić połączenia kolejowe przed końcem 2023 roku, teraz ten termin wyraźnie się skrócił i wszystko wskazuje na to, że pociągami pojedziemy już w przyszłym roku.

Jak wiadomo kolej to m.in.: rozwój przemysłu i turystyki, wzrost cen Państwa nieruchomości, zwiększenie możliwości destynacji, nowe miejsca pracy dla mieszkańców w firmach zewnętrznych, zwiększenie potrzeb usług - kawiarnie, restauracje i wiele innych. Otrzymane deklaracje od Pana Marszałka wchodzą w fazę przyszłych realizacji - poinformował w mediach społecznościowych Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. - Już w tym roku możemy spodziewać się prac zmierzających do tak długo oczekiwanej rewitalizacji linii: Chocianów - Duninów oraz współpracy z naszym sąsiadem, co do linii Chojnów - Rokitki - dodał Burmistrz Kulczyński.
Gośćmi włodarza naszej gminy, Tomasza Kulczyńskiego byli Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Wiceprzewodniczący Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki w Sejmiku Wojewódzkim, Radny Piotr Karwan, Przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego, Henryk Czekajło oraz Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz. 

Serdecznie dziękuję za to spotkanie. Cieszę się, że "Kolej Na Chocianów" będzie realizowana z naszym dobrym sąsiadem Gminą Chojnów, dzięki pracy Radnych Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Warto rozwijać współprace Naszej Gminy Chocianów, Bramy Borów Dolnośląskich z sąsiadami. Nie możemy stać w cieniu inwestycji w regionie. Musimy wreszcie być widoczni. Bądźmy Dumni z Chocianowa. Z nadzieją czekam na powrót Naszej Gminy na Kolejową Mapę Polski - podsumował spotkanie Burmistrz Tomasz Kulczyński na swojej stronie w mediach społecznościowych.
Więcej o samym spotkaniu, a także losach kolei w naszej gminie możecie obejrzeć w materiale wideo poniżej. Zapraszamy!
[KN]