W tym tygodniu w Szkole Podstawowej im. W. Reymonta w Trzebnicach odbyła się 43 edycja gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego w Chocianowie należącego do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej.

W konkursie wystartowało 26 uczniów ze wszystkich szkół na terenie gminy w trzech grupach wiekowych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych dotyczących szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Po tym etapie w pierwszej grupie wiekowej, w której znaleźli się uczniowie klas I - VI szkół podstawowych miejsca na podium zajęli Gracjan Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Trzebnicach (I miejsce), Antoni Litawa ze Szkoły Podstawowej w Parchowie (II miejsce) oraz Nicola Janusz ze Szkoły Podstawowe w Szklarach Dolnych.

Kolejną grupą wiekową stanowili uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych. W tej kategorii miejsca na podium zajęli na pierwszym miejscu Dawid Dołhun ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych, na drugim miejscu  Krystian Grzywna ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie oraz na trzecim miejscu Oliwia Żywócka ze Szkoły Podstawowej w Trzebnicach. W gronie uczniów szkół ponadpodstawowych w najlepszej trójce znaleźli się Adam Gniedziejko, Anna Mazur oraz Mikołaj Tyliszczak, wszyscy z Zespołu Szkół w Chocianowie.

Uczniowie zajmujący pierwsze i drugie miejsca będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się za miesiąc w Grębocicach. Doceniamy umiejętności i przygotowanie na wypadek pożarów oraz wiedzy jak ich uniknąć, gratulujemy wysokich lokat i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
[KN]