Aż 6 osób zmarło w wyniku koronawirusa w Polsce, a 50 osób w naszym powiecie odczuwa skutki epidemii. 1 przypadek zarażenia koronawirusem został potwierdzony już wczoraj, aktualnie 49 osób znajduje się w kwarantannie. Więcej osób jest także w naszej gminie.

Wczoraj sprawdziliśmy dla Was informacje związane z pierwszą osobą zarażoną koronawirusem w naszym powiecie. Okazało się, że jest to pracownik Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń. Dziś docierają do nas kolejne informacje związane z liczbą osób objętych kwarantanną i zakażonych. Tych ostatnich na razie nie przybyło, jednak w związku z pierwszym zarażonym lawinowo wzrosła liczba osób objętych kwarantanną.

Najwięcej przypadków w naszym powiecie jest w samych Polkowicach. Tam objętych izolacją zostało aż 25 osób. Drugą, co do liczby odseparowanych są Grębocice - tam jest to 10 osób, trzecią Przemków - 7 osób. W gminie Chocianów objętych kwarantanną jest już 5 osób. Na tej niechlubnej mapie znalazły się także Radwanice (1 osoba) i Grębocice (1 osoba). Łącznie w naszym powiecie samą kwarantanną objęto łącznie 49 osób.

W województwie dolnośląskim dotychczas są 53 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS-CoV-2, w tym dwie osoby zmarły. Liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja wynosi już na Dolnym Śląsku 2192, zaś objętych nadzorem epidemiologicznym jest łącznie 2289. Hospitalizacji ze względu na podejrzenie zachorowaniem podlega łącznie 79 osób.
[KN]