Rozmowa z Patrykiem Wildem, radnym Bezpartyjnych Samorządowców, przewodniczącym Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego ukazała się wczoraj na stronie internetowej Gazety Wrocławskiej. We wstępie do rozmowy czytamy m.in., że pociągi na Dolnym Śląsku dotrą prawie do wszystkich miast i zawiozą nas do parków narodowych. Na ważną informację mogą liczyć także mieszkańcy Chocianowa.

O nowych stacjach i liniach, o szybkiej kolei wrocławskiej, o tym, że na przekór carowi powstanie trasa Warszawa - Wrocław rozmawiał z Patrykiem Wildem redaktor Gazety Wrocławskiej. Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zdradził także, że w perspektywie najbliższych 10 lat 99 procent mieszkańców miast i ponad 90 procent mieszkańców gmin na Dolnym Śląsku miało dostęp do transportu kolejowego.

Mieszkańców Chocianowa najbardziej jednak mogą zainteresować słowa przewodniczącego Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki dolnośląskiego Sejmiku o planach połączenia kolejowego Chocianowa z resztą województwa. Patryk Wild zaznaczył, że "w tym roku chcemy też odbudować linię do Chocianowa, który od 20 lat nie ma kolei, a jest miasteczkiem około 10-tysięcznym, położonym w atrakcyjnej leśnej okolicy".

O tym temacie pisaliśmy już dla Państwa m.in. w artykule: "Sześć milionów złotych na rewitalizację linii kolejowej do Chocianowa!"

[KN]