Przez wiele lat czysta woda z kranu była tylko niespełnionym marzeniem mieszkańców Rakowa. Ten problem, niebawem rozwiązany przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, postanowiła naświetlić redakcja Telewizji Regionalnej w swoim materiale wideo (do obejrzenia poniżej).

Dziennikarze telewizji odwiedzili małżeństwo państwa Tomczyszyn, którzy w Rakowie mieszkają od kilkudziesięciu lat. Od zawsze wodę mieli tylko ze studni, jest ona jednak brudna i zanieczyszczona do tego stopnia, że brązowo-rdzawy osad widać gołym okiem w wannie, toalecie czy pralce.

- To będzie najszczęśliwszy mój dzień, jak popłynie woda z kranu - przewiduje Stanisława Tomczyszyn, mieszkanka Rakowa. - My wozimy wszystko w butelkach. Ja jak wezmę wacik, zmywam twarz, to wacik jest brązowy - konstatuje pani Stanisława.
Widzowie materiału mogą dowiedzieć się także, że ten problem niebawem zniknie. Wszystko za sprawą decyzji Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego. Przypomnijmy, że jeszcze w kampanii wyborczej obiecał rozwiązanie problemu, z którym poprzednicy borykali się od blisko pół wieku. Dzięki współpracy burmistrza Kulczyńskiego i radnego Wandycza udało się utorować ścieżkę do rozwiązania go w blisko dwa lata.

- Bardzo się cieszę, że Burmistrz Kulczyński realizuje obietnice. Mimo tego, że wcześniej mieliśmy burmistrza z tego okręgu wyborczego, to nie udało mu się zrealizować tak ważnej i potrzebnej dla mieszkańców Rakowa inwestycji - przypomina radny Rady Miejskiej, Artur Wandycz. - Budujące jest to, że to właśnie mi we współpracy z Burmistrzem Kulczyńskim udało się doprowadzić do zwodociagowania Rakowa - dodaje radny Wandycz.
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo Telewizji Regionalnej.
[KN]