Wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00 do 21:00. Będziemy wybierać jednego spośród jedenastu zgłoszonych kandydatów. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć sylwetki każdego z nich. Codziennie (za wyjątkiem niedzieli i okresu ciszy wyborczej) publikujemy podstawowe informacje o jednym z kandydatów. Piątym na liście wyborczej będzie Marek Jakubiak.

Marek Jakubiak, lat 61, aktualnie zamieszkały w Warszawie, wykształcenie średnie. Jako zawód podał "menadżer", a jako miejsce pracy wskazał Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. Członek (jednocześnie założyciel i prezes) partii politycznej: Federacja dla Rzeczypospolitej. Poseł na Sejm VIII kadencji. Urodził się 30 kwietnia 1959 w Warszawie. Syn Marii i Franciszka Jakubiaków.

Niestety na stronie kandydata na Prezydenta nie możemy znaleźć programu wyborczego, ale jest dossier Marka Jakubiaka, w którym czytamy "(...) przedsiębiorca, właściciel Grupy Browarów Regionalnych, były żołnierz zawodowy Sił powietrznych, kandydat w Wyborach na Prezydenta Warszawy, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji ds. VAT, współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja (...)", a także "człowiek, dla którego rodzina jest najważniejsza, a szczególnie los dzieci. Nie boi się prezentować poglądów w obronie ich praw, narażając się na krytykę niektórych środowisk. Konsekwentnie promuje polską historię i tradycyjne wartości. Stworzył grupę browarów regionalnych. Wprowadzając na rynek jako pierwszy piwo niepasteryzowane (...). Odniósł ogromny sukces jakością złotego trunku, bez reklamy i z ograniczoną dystrybucją (...), a mocna polska marka (...) dziś jest symbolem przedsiębiorczości".
[KN]