Wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00 do 21:00. Będziemy wybierać jednego spośród jedenastu zgłoszonych kandydatów. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć sylwetki każdego z nich. Codziennie (za wyjątkiem niedzieli i okresu ciszy wyborczej) publikujemy podstawowe informacje o jednym z kandydatów. Dziesiątym na liście wyborczej będzie Waldemar Witkowski.

Waldemar Włodzimierz Witkowski, 66 lat, aktualnie zamieszkały w Poznaniu, wykształcenie wyższe. Jako zawód podał "zarządca", a jako miejsce pracy wskazał Spółdzielnię Mieszkaniową im. Hipolita Cegielskiego. Członek partii politycznej (od 2006 roku przewodniczący tej partii): Unia Pracy. W latach 1976–1990 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w latach 2001–2005 wicewojewodą wielkopolskim. Urodził się 29 października 1953 w Poznaniu jako syn Ryszarda i Aleksandry. Ma czworo dzieci: Monikę, Macieja, Wiktorię i Wojciecha.

W jego programie wyborczym możemy odnaleźć takie hasła jak: "Człowiek ważniejszy od kapitału", "Środowisko ważniejsze od biznesu", "Europa ważniejsza od Ameryki", "Siedmiogodzinny dzień pracy bez obniżenia wynagrodzenia", "Równa płaca dla kobiet i mężczyzn wykonujących tą samą pracę", "Emerytury i renty bez podatku", "Rezygnacja z węgla do celów domowych", "Popieranie elektromobilności", "Ochrona wód opadowych".
[KN]