Darmowa komunikacja do Polkowic to kolejne udogodnienie dla mieszkańców Chocianowa i pobliskich wsi dojeżdżających do pracy lub szkoły w okolicach Polkowic.

Już 9 września, z inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i dzięki podpisanemu porozumieniu ze Starostą Polkowickim, ruszyły darmowe autobusy do Polkowic.
- „Do tej pory można było się poruszać darmowym autobusem na trasie Chocianów-Lubin, a już od kilku dni mieszkańcy mogą dojechać także do Polkowic. Pragnę przypomnieć, że to  pierwszy przypadek w Polsce, kiedy to mieszkańcy mogą podróżować darmową komunikacją między powiatami. Liczę się z potrzebami i opiniami Naszej małej społeczności, dlatego też nie wykluczam kolejnych połączeń międzymiastowych.”- mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński. Linia 25 kursować będzie przez wszystkie dni robocze, od poniedziałku do piątku. W Chocianowie międzymiastowa komunikacja zatrzymuje się na przystankach Dworzec Autobusowy na ul. Kolejowej i Chocianów Osiedle czyli na ul. Krótkiej, kolejno jedzie m. in. przez Pogorzeliska, Parchów czy Sobin. Póki co będą to trzy kursy dziennie, ale niewykluczone, że w przyszłości pojawi się ich jeszcze więcej. Wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców przejazdami.
- „Mimo funkcjonowania darmowej komunikacji z Chocianowa do Polkowic od zaledwie kilku dni trzeba zauważyć, że bardzo dużo mieszkańców Chocianowa i pobliskich wsi z gminy chętnie korzysta z niej na co dzień, co niezmiernie mnie cieszy i daje poczucie, że decyzje i działania, które podejmuję są jak najbardziej trafione i dzięki nim wychodzę na przeciw Chocianowianom.”- dodaje Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Rozkład jazdy dostępny jest na naszej stronie w zakładce „bezpłatna komunikacja” i w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, a już wkrótce także na każdym przystanku autobusowym, do czego zobligowała się gmina Polkowice.