Wczoraj w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury odbył się pierwszy taneczny wieczorek dla Seniorów. Nowa propozycja rozrywki dedykowana jest do starszego pokolenia mieszkańców gminy, którego pomysłodawcą jest Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Podczas pierwszych dni zapisów lista osób chętnych została zapełniona. Sami organizatorzy nie ukrywają, że liczyli na pozytywny odzew mieszkańców, ale nie sądzili, że zainteresowanie będzie tak duże.

27 listopada na sali w Regionalnym Centrum Kultury zebrało się około 60 osób, aby w miłym towarzystwie przy gorącej kawie i cieście spędzić czas, porozmawiać i potańczyć przy Zespole ,,ZIBI BAND''.

- Witam wszystkich obecnych, a w szczególności Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego wraz z małżonką na pierwszym Andrzejkowym Wieczorku Senioralnym zorganizowanym właśnie z inicjatywy Burmistrza. Dziś rozpoczynamy nasze spotkanie Wieczorkiem Andrzejkowym, natomiast już od stycznia zapraszamy Państwa cyklicznie na Wieczorki Taneczne, które będą organizowane co dwa tygodnie. Pragnę wszystkim podziękować za tak liczne przybycie, życząc niezapomnianych wrażeń i udanej zabawy tanecznej – tymi słowami otworzyła pierwsze spotkanie Julita Sambor Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury.

- Tak jak zapowiadałem na spotkaniu z okazji ,,Dnia Seniora'', wychodzę do Państwa z inicjatywą, która mam nadzieje Państwu przypadnie do gustu. Bowiem jest to coś co ma Państwu umilić wieczory, chociażby raz na dwa tygodnie. Chciałbym żebyście Państwo byli współautorami przebiegu ,,Wieczorków Tanecznych’’, dlatego proszę o wszelkie sugestie i pomysły – mówił Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Spotkania taneczne tak przypadły do gustu, że mieszkańcy swoją wdzięczność wyrazili gromkimi brawami.

Seniorzy bawili się do późnych godzin wieczornych i już wczoraj większość z nich, zgodnie przyznali, że nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

- Między blokami tanecznymi, podziwiać można również wystawę prac rękodzielniczych wykonanych przez Stowarzyszenie Rękodzieła Ziemi Chocianowskiej – dodawała Julita Sambor.

Takie duże zainteresowanie świadczy, że Seniorzy w naszej gminie potrzebowali tego typu rozrywki. Słuchanie potrzeb mieszkańców daje wymierny efekt o czym świadczy organizacja Wieczorków Tanecznych.