"W zdrowym ciele zdrowy duch" - takie hasło przyświeca uczestnikom nowych zajęć w naszej gminie. Dzieci w wieku od 5 do 14 lat mogą uczestniczyć w darmowych treningach rugby w każdy poniedziałek i piątek.

Treningi pod patronatem Burmistrza odbywają się bezpłatnie w każdy poniedziałek i piątek między 15:30 a 17:00 w hali sportowej przy ul. Szkolnej 1 w Chocianowie. Są prowadzone przez trenerów Klubu Rugby Miedziowi Lubin: Barbarę Szkolnicką, Tomasza Nimczyka, a także Kamila Lisa.

Popularyzacja sportu wśród najmłodszego pokolenia mieszkańców Chocianowa jest dla mnie bardzo ważna. Sport jest bliski memu sercu i wiem jak dużą rolę odgrywa w kształtowaniu charakteru. Uczy drogi do zwycięstwa, ale także gorzkiego smaku porażki, dzięki czemu pozwala nabrać sporo pokory, ale i wyzwolić drzemiące w nas emocje. To najzdrowszy lek na stres i nudę, szczególnie dla dzieciaków i młodzieży. Myślę, że kiedy najmłodsi mieszkańcy będą mieli swobodny dostęp do tego typu darmowych treningów, to łatwiej będzie im ruszyć się od komputera albo wstać ze schodów czy ławki przed blokiem i zrobić serio coś dla siebie - przekonuje radna Marcelina Falkiewicz, wieloletnia reprezentantka rugby, działająca w Klubie Rugby Miedziowi Lubin. - Przyjście na taki trening to na pewno tak samo dla chłopców, jak i dla dziewczyn, wyjście ze swojej strefy komfortu, ale warto zaryzykować, spędzić fajnie czas z rówieśnikami i zrobić coś dla swojego zdrowia oraz samopoczucia - dodaje Marcelina Falkiewicz.
Dzieci w wieku od 5 do 14 lat, które chcą wziąć udział w darmowych treningach rugby nie muszą się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na trening. W razie pytań można skontaktować się z organizatorami pod numerem telefonu: 606-240-596.
[KN]