Wizerunek mężczyzny związanego ze sprawą kradzieży alkoholu, który został zamieszczony na stronie internetowej polkowickiej Policji pozwolił na jego identyfikację. Wszystko dzięki przekazanej anonimowej informacji. Mężczyzną poszukiwanym przez polkowickich funkcjonariuszy okazał się 29-latek, którego ustalenie obecnego miejsca pobytu nie było trudne, bowiem przynajmniej do listopada przyszłego roku będzie niezmiennie przebywać pod jednym i tym samym adresem.

Do kradzieży, w sprawie której polkowiccy funkcjonariusze zdecydowali się na publikację wizerunku, doszło w jednym z marketów na terenie Gaworzyc. Kamery sklepowego monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który mógł mieć związek ze zniknięciem butelek alkoholu o łącznej wartości blisko 670 złotych.

- Dzięki anonimowemu zgłoszeniu funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ostatecznie potwierdzili, że na nagraniu został zarejestrowany 29-letni mieszkaniec Przemkowa, który jak się okazało przebywa jednak pod zupełnie innym adresem niż jego dotychczasowe, stałe miejsce pobytu - informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Policjanci, aby przesłuchać wytypowanego mężczyznę musieli pojechać do Zakładu Karnego w Głogowie, gdzie przynajmniej do listopada 2022 roku wskazany ze zdjęcia skazany, będzie odbywał karę pozbawienia wolności m.in. za przywłaszczenie i inne liczne konflikty z prawem - dodaje stróż prawa.
Ostatecznie 29-latek do swojej bogatej kartoteki dodał kolejny zarzut kradzieży, który przedstawili mu polkowiccy funkcjonariusze. W powyższej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Głogowie wpłynął już akt oskarżenia. Teraz sprawą zajmie się sąd.
[KN]