CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Chocianowski "Food Truck"

Email Drukuj PDF

Zespół Szkół w Chocianowie, w ​ramach współpracy patronackiej kierunku technik obsługi turystycznej wraz z firmą Interferie, przygotował wakacyjny projekt „Food Truck”.

 
Od początku czerwca do połowy września chocianowska młodzież podzielona na czteroosobowe zespoły, wyjedzie do nadmorskich miejscowości: Kołobrzegu, Dąbek i Ustronia Morskiego, gdzie będą realizować projekt „Food Trucków”.  Oczywiście, każdemu uczniowi w ramach umowy oprócz wynagrodzenia zapewnione jest bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport. Dodatkowo firma Interferie S.A. dla najlepszej grupy „Food Trucków” przygotowała bonusy w postaci voucherów na kursy i szkolenia, a także na wypoczynek w hotelach spółki. W ramach części przygotowawczej, uczniowie zostaną przeszkoleni z zakresu finansowo-księgowego, marketingowego, przygotowywania i obróbki produktów, a także zasad planowania, rozliczania produkcji i zarządzania gastronomią.
 
Jak podkreślają nauczyciele, projekt niewątpliwie wzbogaci uczniów w nowe doświadczenia, nauczy samodzielności, przedsiębiorczości, bowiem będą oni samodzielnie zarządzać już samymi „Food Truckami”.

[powiatpolkowicki.pl]
 
 

Spotkanie w sprawie funduszy europejskich

Email Drukuj PDF

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza osoby po 50. roku życia oraz przedstawicieli instytucji zrzeszających seniorów na spotkanie informacyjne, dotyczące funduszy europejskich. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

W spotkaniu pn. „Środa z Funduszami- wsparcie dla osób powyżej 50. roku życia” udział wziąć mogą seniorzy po 50. roku życia oraz przedstawiciele instytucji zrzeszających seniorów (m.in. kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, organizacje pozarządowe). Dotyczyć ono będzie możliwości pozyskania wsparcia dostępnych funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz dofinansowań szkoleń i kursów dla osób po 50. roku życia. Chodzi m.in. o kursy zawodowe, kursy językowe, czy też komputerowe.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest wcześniejsza  rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub telefonicznie (76) 723 54 80 oraz (76) 723 54 81. Liczba miejsc jest ograniczona.
 
Spotkanie odbędzie się 14 czerwca, w godz. 10-13 w Legnicy przy ul. Rycerskiej 24 – budynek Letia Business Center, sala FEBE (budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową). Więcej informacji pod numerem telefonu: (76) 723 54 80 oraz (76) 723 54 81.
 

TRENING OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA

Email Drukuj PDF

Informuję że w dniach 6-8 czerwca 2017 r. całodobowo na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE - SAREX w  których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna.

W ramach prowadzonych ćwiczeń zostanie przeprowadzony treningiem systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania. W ramach treningu zostanie uruchomiony akustyczny podsystem wczesnego ostrzegania poprzez uruchomienie syren i wyemitowanie sygnału „Ogłoszenie alarmu”, a następnie sygnał „Odwołanie alarmu”

Trening zostanie przeprowadzony, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu  (Dz. U. 2013 r. poz. 96) oraz właściwości organów w tych sprawach.

Jego celem jest sprawdzenie efektywności elementów systemów ostrzegania ludności cywilnej oraz doskonalenie  procedur w zakresie ich uruchamiania.

 Za niedogodności, które mogą powstać w wyniku treningu serdecznie przepraszamy. 

                                                                                                                                                                                                     Franciszek Skibicki

Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów

Pobiegną dla szkoły

Email Drukuj PDF

Trwają zapisy na I Bieg Papieski Szlakiem Szklar Dolnych. Celem charytatywnego biegu jest rozbudowa i remont szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Szklarach Dolnych.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Szklary Dolne „Nasza Przyszłość”, które od lat działa na rzecz lokalnej społeczności. W tegorocznym biegu zawodnicy wystartują w 5 kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym na 100 m, dzieci z klas 1-3 na 400 m, dzieci z klas 4-6 na 600 m, młodzież gimnazjalna na 1500 m, oraz zawodnicy od 17 lat. –Pakiety startowe wydajemy za darmo, zapewniamy także catering i zabawy dla dzieci- informuje Paweł Baran, prezes Stowarzyszenia Szklary Dolne „Nasza Przyszłość”. –Wciąż trwają zapisy. Liczymy na dużą frekwencję, w końcu mamy naprawdę szczytny cel- rozbudowę i remont Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych- dodaje prezes.

Bieg obędzie się 24 czerwca ulicami Szklar Dolnych, które będą wcześniej oznakowane. O 9 rozpocznie się wydawanie pakietów startowych, 10 uroczyste otwarcie, a o 10.30 bieg rozpoczną najmłodsi uczestnicy zawodów. Bieg główny odbędzie się o godzinie 12. –Odpowiadamy i potwierdzamy każde zgłoszenie, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona- dodaje prezes.

Zapisywać się można drogą elektroniczną. Swoje dane (imię, nazwisko, adres, datę urodzenia oraz rozmiar koszulki) należy przesłać na adres email- Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez wiadomość wysłaną na facebooku: Stowarzyszenie Szklary Dolne „Nasza Przyszłość”.

Honorowy patronat nad biegiem objęła minister Elżbieta Witek.
 

InformatorWażne i Pożyteczne


26. lipca 2017

Imieniny obchodzą:
Anna, Grażyna, Hanna