CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Skuteczna interwencja chocianowskich policjantów

Email Drukuj PDF
Chęć zysku była silniejsza niż znajomość. 22-latek pod osłoną nocy wyważył drzwi mieszkania swojego znajomego i splądrował jego mieszkanie mimo, że zachowanie włamywacza zaalarmowało właściciela. Wezwani na miejsce chocianowscy policjanci ustalili cechy charakterystyczne mężczyzny odpowiadającego za to zdarzenie. Funkcjonariusze zanim jeszcze dotarli na miejsce przestępstwa, w wyniku podjętych czynności zatrzymali podejrzanego, a wchodząc do mieszkania pokrzywdzonego, który właśnie zaczął opisywać im przebieg zdarzenia, w odpowiedzi przekazali należące do niego przedmioty.Mieszkaniec Przemkowa powiadomił stróżów prawa o włamaniu do jego domu. Sprawca przestępstwa wyważył drzwi i dostał się do lokalu. Tam dokładnie sprawdził kieszenie w odzieży właściciela i szafki w pomieszczeniach. Z mieszkania pokrzywdzonego zginął między innymi telefon komórkowy oraz produkty tytoniowe.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chocianowie w trakcie dojazdu w rejon interwencji ustalili wygląd mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu i zanim udali się na miejsce przestępstwa, sprawdzili pobliski teren. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze przed jednym z przemkowskich bloków mieszkalnych namierzyli mężczyznę, który odpowiadał za włamanie. 22-latek zaskoczony błyskawiczną reakcją policjantów nie stawiał oporu i dobrowolnie wydał skradzione rzeczy należące do pokrzywdzonego, który jak się później okazało był jego znajomym.

Wraz z siedzącym w radiowozie z kajdankami na rękach podejrzanym policjanci pojechali na miejsce przestępstwa, gdzie czekał zgłaszający. Mężczyzna zaczął szczegółowo opisywać całe zajście i przekazał, że dokładnie wie kto stoi za włamaniem. W odpowiedzi funkcjonariusze wyciągnęli telefon komórkowy oraz szereg przedmiotów, które pokrzywdzony utracił w wyniku włamania.

Amator cudzego mienia usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Oświadczenie Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego Sp. z o.o.

Email Drukuj PDF

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688) na realizację zadania publicznego.

OFERTA ZŁOŻONA W TRYBIE ART. 19A

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Legnicy

Email Drukuj PDF
Postanowienie Komisarza Wyborczego w Legnicy nr 153/2019 z dnia 9 maja 2019 roku w sprawie zwołania pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 roku. Posiedzenie odbędzie się w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Chocianowie przy ulicy Szkolnej 1.

POSTANOWIENIE NR 153/2019

InformatorWane i Poyteczne


19. lipca 2019

Imieniny obchodzą:
Alfred, Wincenty, Wodzisław