CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Rozlicz PIT za darmo w urzędzie

Email Drukuj PDF

Pracownicy urzędu skarbowego pomogą rozliczyć PIT już 24 lutego w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie. To kolejne spotkanie w ramach akcji „skarbówki”. Celem spotkań jest ułatwienie podatnikom złożenia zeznania rocznego. 


Pracownicy urzędu skarbowego pomogą rozliczyć PIT, pokażą jak wprowadzić dane do systemu e-Deklaracje oraz pomogą wysłać zeznanie podatkowe przez Internet do odpowiedniego urzędu skarbowego. Osoba składająca deklaracje otrzyma potwierdzenie złożenia PIT.
Uruchomione zostanie specjalne stanowisko komputerowe umożliwiające wysłanie zeznania przez Internet. Z pomocą pracownika urzędu skarbowego, możliwe będzie złożenie zeznania PIT w formie elektronicznej, poprzez platformę e-Deklaracje.
 
Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i informacje od płatników (zakładów pracy) o uzyskanych dochodach w 2016 roku. Potrzebna będzie także kwota przychodu z zeznania za 2015 rok oraz kwota przysługujących w 2016 roku odliczeń- o ile chcemy skorzystać z ulg podatkowych.

Stanowisko uruchomione zostanie w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie (sala numer 16) w terminach:

24.02.2017 r. w godz. od 12.00 do 15.00
29.03.2017 r. w godz. od 8.00 do 11.00
24.04.2017 r. w godz. od 12.00 do 15.00
 
 
 
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zarkresie wspierania i upowszechniania kultury, tradycji narodowej, obywatelskiej i kulturowej w gminie Chocianów w 2017:
 

Ogłoszenie »

Rekompensata dla rolników za ptasią grypę

Email Drukuj PDF

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacać rekompensatę dla rolników poszkodowanych w wyniku wystąpienia na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków. Pomoc finansowa szacowana jest na 30 milionów złotych.

Rekompensata pieniężna wypłacana będzie do każdej sztuki drobiu, u której stwierdzono podejrzenie choroby. Agencja wypłaci 25 zł za indyka i strusia, 15 zł z kaczkę i gęś oraz po 5 zł za kurę, perlicę i przepiórkę. 4 zł otrzymają gospodarze za sztukę każdego bezgrzebieniowca innego niż struś oraz 4 złote za bażanta i kuropatwę.
Rekompensata wypłacona zostanie na podstawie złożonego wniosku, do którego  dołączyć należy dokumentację określającą liczebność stada drobiu w gospodarstwie położonym na obszarze zapowietrzonym lub zagrożonym, na dzień poprzedzający dzień otrzymania przez powiatowego lekarza weterynarii zawiadomienia o podejrzeniu wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków. Formularz wniosku udostępniony jest na stronie internetowej Agencji (otwórz) oraz w Biurach Powiatowych ARiMR. Wnioski przyjmowane są do 28 lutego.
 
Jak informuje nas Powiatowy Lekarz Weterynarii w Polkowicach, na terenie gminy Chocianów nie stwierdzono do tej pory przypadków występowania wirusa ptasiej grypy. Potwierdza to również ARiMR.
 
-Na szczęście nie mamy żadnej informacji, potwierdzającej występowanie wirusa ptasiej grypy zarówno na terenie gminy Chocianów, jak i na terenie całego powiatu polkowickiego. Nie mniej jednak radzimy rolnikom dalszą ostrożność i obserwację swojego gospodarstwa rolnego- mówi Mariola Lenczuk, kierownik Biura Powiatowego ARiMR.
 
Przypomnijmy, że aby zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem hodowcy ptaków powinni zrezygnować całkowicie z pojenia ptactwa ze zbiorników, z którymi mogą mieć kontakt dzikie ptaki. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie pasz dla drobiu oraz całkowite uniemożliwienie kontaktu drobiu z dzikimi zwierzętami. Można także wyłożyć maty dezynfekcyjne przed wejściem i wyjściem do budynków, w których jest utrzymywany drób oraz stosować odzież i obuwie ochronne.
 
Wszystkie przypadki zwiększonych upadków drobiu oraz liczbę i gatunki ptaków należy zgłaszać:
1. Telefonicznie: (76) 845 60 16,
2. Pisemnie lub osobiście: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Polkowicach, ul. Górna 3/3, 59-100 Polkowice,
3. Pocztą elektroniczną:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
 
 
 

XXVIII Sesja Rady Miejskiej

Email Drukuj PDF

Uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego, uchwały w sprawie zmian w budżecie Miasta i Gminy Chocianów a także w sprawie zmian do wieloletniej prognozy finansowej Miasta i Gminy Chocianów. To tylko niektóre z tematów, jakie poruszą radni w czasie XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Chocianowie.
 

Radni zajmą się jednym z najważniejszych tematów w sprawie reformy oświaty: podejmą uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą- prawo oświatowe. Dyskutować będą ponadto nad zmianami w budżecie i prognozie finansowej Miasta i Gminy Chocianów, podejmą także uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych.

W czasie spotkania przedstawione zostaną sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez gminę.  Radni debatować będą także nad uchwałą w sprawie przyjęcia przez Gminę Chocianów zadania publicznego od Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz nad uchwałami w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w mieście Chocianów a także w Brunowie, Chocianowcu, Parchowie, Pogorzeliskach, Trzebnicach i Trzmielowie.
 
XXVIII Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów 21 lutego 2017 roku, o godzinie 15:45, w sali konferencyjnej (nr 16). 

InformatorWażne i Pożyteczne


28. marca 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Antoni, Jan