CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Odnalezione psy szukają właściciela lub nowego domu

Email Drukuj PDF
Na terenie Gminy Chocianów odnaleziono dwa zagubione lub porzucone psy. Oba pojechały już do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Poszukiwani są piesków lub osoby, która ewentualnie chciałaby zaadoptować pieska, gdy nie znajdzie się pierwotny właściciel.Pierwszym z psów jest Żabcia (czarna z białymi końcówkami łap), która ma około 8-10 lat i waży osiem kilogramów. Drugi to Zenek (czarny z białą piersią), który ma około 2 lat i waży blisko dziesięć kilogramów.

AKTUALIZACJA: Właściciel Żaby został odnaleziony, 

Ponad dwieście wniosków na wymianę pieców

Email Drukuj PDF
Ponad dwieście wstępnych wniosków służących do oszacowania wysokości tzw. wniosku aplikacyjnego, przygotowanego przez Gminę Chocianów oraz szczegółowego trybu udzielania dotacji na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych, wpłynęło do Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Gmina Chocianów do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zgłosił się wspólnie ze Ścinawą oraz Prochowicami. Liderem projektu jest Ścinawa, zaś Chocianów i Prochowice są partnerami. - Ilość wniosków, które dotarły do urzędu pokazują, jak ważny to projekt dla mieszkańców Miasta i Gminy Chocianów. To pierwszy konkurs, dzięki któremu będziemy mogli podwyższyć standard życia setek osób. Czekamy na kolejne, by móc wskoczyć przekazać chocianowianom kolejne dobre nowiny - mówi Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

Wnioski zostaną teraz przekazane osobom, które koordynują współny projekt trzech samorządów. 

W piątek mija termin składania wniosków

Email Drukuj PDF
Tylko do piątku, 25 stycznia 2019 roku można składać wstępne wnioski służące do oszacowania wysokości tzw. wniosku aplikacyjnego, przygotowywanego przez Gminę Chocianów oraz szczegółowego trybu udzielania dotacji na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych przez samorząd.

 


Proces aplikacyjny w ramach ww. konkursu związany jest z przygotowaniem znacznej ilości niezbędnych dokumentów, m.in. aktualizacji Programu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Chocianów, czy specjalistycznych analiz finansowo-ekonomicznych. W związku z powyższym zapraszamy Państwa do składania wstępnych wniosków według załączonego wzoru, służących do oszacowania wysokości tzw. wniosku aplikacyjnego, przygotowywanego przez Gminę Chocianów oraz szczegółowego trybu udzielania dotacji na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych przez samorząd.

Wniosek dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów: ul. Ratuszowa 10, lub w wersji elektronicznej: http://chocianow.pl/media/files/Wniosek_mieszkancy_2018_Chocianow.doc

Wnioski można składać w terminie do 25 stycznia 2019 roku w formie pisemnej na adres: Urząd Miasta i Gminy Chocianów: ul. Ratuszowa 10, 59-140 Chocianów, w formie skanu (z podpisem) na e-maile:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Chocianów w godzinach pracy magistratu.

UWAGA:
–  Nie można złożyć wstępnego wniosku na wymianę pieca węglowego na węglowy (bez znaczenia na jego normy), pieca gazowego na gazowy nowszego typu.
–  Nie można złożyć wstępnego wniosku na instalacje już wykonane (posiadające odbiory i zapłacone).
 

Ferie zimowe z CHOK

Email Drukuj PDF
Chocianowski Ośrodek Kultury zaprasza na "Ferie zimowe z CHOK", które rozpoczną się 28. stycznia 2019 roku od Warsztatów Amerykańskich. W kolejnych dniach zaplanowano m.in. wyjazd z do kina w Lubinie a także na lodowisko i kręgielnie do Polkowic. Szczegółowy plan można zobaczyć poniżej. 

InformatorWane i Poyteczne


27. marca 2019

Imieniny obchodzą:
Lidia, Ernest, Jan