CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Konkurs na stanowiska dyrektorów

Email Drukuj PDF
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Parchowie oraz na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych. 

OGŁOSZENIA KONKURSOWE:

PARCHÓW
SZKLARY DOLNE

Droga rowerowa coraz bliżej

Email Drukuj PDF
Zakończył się proces wyboru wykonawcy dokumentacji technicznej budowy ok. 17 km  drogi rowerowej w Gminie Chocianów, na odcinku od granic miasta Chocianowa do miejscowości Szklary Dolne.  Niebawem rozpoczną się prace projektowe w terenie.

Jest to kolejny krok, po wprowadzeniu darmowej komunikacji zbiorowej, do popularyzacji zasad zintegrowanego transportu na najwyższym poziomie również w Gminie Chocianów. Projekt będzie zakładał przygotowanie trasy prowadzącej wzdłuż dawnej linii kolejowej, do granic gminy. Ostatecznym celem będzie połączenie chocianowskiego odcinka z drogą rowerową na terenie Gminy Lubin, dalej w kierunku do Lubina.

Zakończenie prac projektowych planowane do grudnia 2019 r., po to, aby w latach 2020 do 2021, po zapewnieniu finansowania w większości ze środków zewnętrznych, zakończyć proces inwestycyjny. W przyszłości planuje się również połączenie projektowanej trasy z centrum przesiadkowym przy ul. Kolejowej w Chocianowie. Chocianów jest miastem rowerzystów co widać na każdym kroku.

Rower jest najbardziej ekologicznym i najbardziej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu, nie tylko miejskiego. Nie hałasuje, nie niszczy przyrody, nie zajmuje dużo miejsca. Nie potrzebuje paliwa, a pojedzie tak daleko na ile sił starczy w nogach i kalorii starczy rowerzyście. Zatem każdy rowerzysta a czasami i jego pasażer, rezygnując z samochodu i przesiadając się na rower, chroni i dba o środowisko. Projekt ten także poprawi bezpieczeństwo rowerzystów jak również podniesie walory turystyczne gminy. 

Informacja

Email Drukuj PDF
W związku z pojawiającymi się w opinii publicznej, bezpodstawnymi oskarżeniami dotyczącymi Oświadczenia Dyrektorów podległych placówek oświatowych z dnia 29 kwietnia 2019 roku, prezentujemy oryginalny skan w/w dokumentu potwierdzający jego autentyczność.

Gmina Chocianów mocniej wesprze młodzieżowe drużyny OSP

Email Drukuj PDF
Burmistrz Tomasz Kulczyński podjął decyzję o wspieraciu działalność młodzieżowych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez dopłatę do organizacji obozu szkoleniowego w Kołobrzegu organizowanego przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Legnicy.

Całkowity koszt oboztu to 1400 zł. Przy dofinansowaniu z MSWiA w kwocie 425 zł. Gmina Chocianów dofinansuje w kwocie 705 zł. Odpłatność rodziców to koszt 270 złotych. Łączny koszt Gminy w 2019 roku wyniesie 14 805 złotych.

Uczestnictwo w obozie w 2019 roku zadeklarowało 21 dzieci. W roku 2018 było ich 7, a 2017 czwórka dzieci. 

InformatorWane i Poyteczne


19. lipca 2019

Imieniny obchodzą:
Alfred, Wincenty, Wodzisław