CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

UWAGA, utrudnienia w ruchu drogowym!

Email Drukuj PDF

CHOCIANOWSKI OŚRODEK KULTURY

 

zawiadamia, że w związku z organizacją Chocianowskich Zawodów Jazdy na Łyżworolkach nastąpią utrudnienia w ruchu na osiedlu Piotrowska.

Termin: 26 maja 2017 r.

Zamknięcie dróg: Górnicza przy nr 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11; Gwarków nr 1,2,3,4,6, 8,10, Świerkowa nr 7,9,11

Czas zamknięcia: od godz. 11:00 do 14:00

Objazdy: brak

 

Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy

 

 

Chocianowskie zawody jazdy na łyżworolkach

Email Drukuj PDF

Kolejna edycja chocianowskich zawodów jazdy na łyżworolkach pod patronatem Burmistrza MiG Chocianów już 26 maja. 
W zawodach wystartuje ponad 50 zawodników

 

Zawodnicy wystartują w 7 kategoriach: uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych, drugich, trzecich, czwartych, piątych oraz szóstych. -Z okazji przypadającego na dzień zawodów Święta Mam, nowością będzie START W DUECIE Z MAMĄ  i będzie to VII kategoria zawodów- informuje Chocianowski Ośrodek Kultury, organizator tegorocznych zmagań.
 
Gościem specjalnym tegorocznych zawodów będzie Marian Węgrzynowski- prezes MKS „CUPRUM” Lubin, który wraz z zawodnikami dwóch sekcji łyżwiarstwa szybkiego przeprowadzi rozgrzewkę przed zawodami. Zawodnicy udzielą również praktycznego instruktażu dotyczącego poprawnej i bezpiecznej jazdy.
Trasa zawodów na Osiedlu Piotrowskarozpoczynać się będzie na ul. Górniczej i przebiegać będzie ulicami Górnicza, Świerkowa, Gwarków. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.
 
Organizatorzy zapewniają posiłek, wodę oraz transport na miejsce zawodów.

Imprezę organizuje Chocianowski Ośrodek Kultury przy współpracy Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Jerzego Likusa oraz mieszkańców osiedla Piotrowska.
 
Fundatorami nagród są: Bank Spółdzielczy Wschowa o/Chocianów, Skok Piast oddział Chocianów, Stowarzyszenie LGD Wrzosowa Kraina, Restauracja Miejska w Chocianowie, Pomoc organizacyjna: PWK w Chocianowie.
 

Zalecenia w zakresie zapobiegania próchnicy u dzieci niepełnosprawnych

Email Drukuj PDF

Zalecenia dotyczące zapobiegania próchnicy u dzieci niepełnosprawnych, powstały na podstawie badań klinicznych prowadzonych w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Badania przeprowadzone zostały w okresie styczeń- marzec 2017 r. w  dwóch, dużych miastach Polski- Poznaniu i Białymstoku. Badaniami objęte zostały osoby z niepełno sprawnościami lub chorobami przewlekłymi, które uczęszczają do szkół i przedszkoli. Podobne badania przeprowadzono także wśród rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Opracowania zaleceń dokonała prof. dr hab. n. med. Maria Borysewicz-Lewicka oraz dr n. med. Karolina Gerreth. Rekomendacje obejmują charakterystykę stanu jamy ustnej osób niepełnosprawnych w oparciu o dane z piśmiennictwa i doświadczenie kliniczne, przyczyny złego stanu zdrowia jamy ustnej u pacjentów z niepełnosprawnością i rekomendacje działań profilaktycznych, które mają na celu poprawę sytuacji.

Plik dostępny tutaj:
POBIERZ »
 

Mamy szansę na siłownię zewnętrzną w Chocianowie

Email Drukuj PDF

Gmina Chocianów bierze udział w konkursie Nestle- Porusz swoją okolicę 2017. Wygraną w konkursie jest siłownia zewnętrzna o wartości 16,759 zł.

„Nestlé porusza Polskę” to akcja, w której nasza gmina ma szansę powalczyć o siłownię miejską. Aby wygrać konkurs, należy oddać głos na lokalizację zgłoszoną w konkursie. W Gminie Chocianów siłownia miałaby powstać na działce nr 277/35. Jest to miejsce znajdujące się między ul. Sportową a Stadionem Miejskim.

Na siłownię mają szansę gminy, które zdobędą największą ilość głosów.
Głosować można codziennie poprzez rejestrację na stronie lub przez konto na facebooku. Głosowanie znajduje się pod tym linkiem: https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

Głosowanie potrwa do 30 czerwca. 

InformatorWażne i Pożyteczne


26. lipca 2017

Imieniny obchodzą:
Anna, Grażyna, Hanna